Залучення громадян через бюджети участі: відбулись чергові консультації для ОТГ області

11.05.2019
Чернівецький ЦРМС

Радники Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування продовжують працювати з об’єднаними громадами області в напрямку впровадження інструментів залучення громадян. Раніше було здійснено робочі візити до Сокирянської, Вижницької, Рукшинської ОТГ. Впродовж тижня Дмитро Прокопець та Андрій Кучуран, радники Чернівецького ЦРМС, що створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, відвідали Великокучурівську, Кіцманську та Мамаївську ОТГ.

У Великокучурівській ОТГ голова громади Василь Тодеренчук розповів, що в них вже останні два роки практикується механізм, котрий залучає жителів до розвитку території: «Останні два роки ми купуємо щебінь і оплачуємо його завантаження в Іспасі. А жителі вже самостійно організовують його доставку і розкидання на необхідних ділянках». З початку травня до середини червня в громаді відбудуться збори населення на кожному виборчому окрузі депутатів ради ОТГ. Під час даних зустрічей буде також обговорюватись питання впровадження механізму бюджету участі у Великокучурівській громаді.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В Кіцманській ОТГ із працівниками апарату було обговорено типове положення про бюджет участі, а далі буде сформовано робочу групу, яка запропонує оптимальний варіант положення.

«Під час зустрічі обговорювалось декілька форматів реалізації бюджету участі. Один варіант – це розподіл коштів на окремі села громади і змагання авторів проектів в кожному населеному пункті. Другий – це розподіл бюджету участі на всю громаду, можливо з поділом на великі і малі проекти. І третій варіант – окремий конкурс проектних ідей для Кіцманя та сіл громади. Останній справді забезпечить змагання між селами за впровадження проектів. Загалом завданням робочої групи буде запропонувати оптимальний для Кіцманської ОТГ формат бюджету участі», - зазначив Андрій Кучуран, радник з питань комунікації Чернівецького ЦРМС.

У Мамаївській ОТГ положення про бюджет участі вже є напрацьоване. Тут планують до 1% від бюджету ОТГ спрямувати на даний механізм. Є поділ на великі і малі проекти у співвідношенні 60/40%. Автори великих проектів мають заручитись підтримкою 100 осіб (зібрати підписи) для подачі своєї ідеї, а малих – 50 осіб.