Бобровицька громада у тренді: тут працюють над стратегією розвитку

10.04.2019
Чернігівський ЦРМС

З 39 об'єднаних територіальних громад Чернігівщини вже більшість мають розроблені/розробляють або вже затвердили стратегічний план розвитку. Чому кожна громада докладає зусиль та витрачає час на стратегування та планування свого майбутнього? Бо маючи "дорожню карту" розвитку з визначеними сильними та слабкими сторонами, потенційними "точками росту" та перспективними напрямками можна прийти до поставленої мети.

Бобровицька громада також розробляє свій стратегічний план. 9 квітня у міській раді провели робочу зустріч, на якій обговорили концепцію стратегії свого розвитку, насамперед – структуру цілей та завдань.

За словами Володимира Бойка, радника з питань регіонального розвитку Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону України, найбільш емоційно обговорювалися завдання, пов`язані екологічним станом довкілля.

"Йшлося про необхідність спорудження нових очисних споруд – промовці підкреслювали критичну важливість реалізації цього проекту для міста та громади, адже колишні потужності молокозаводу використовувати не можна. Між тим кожного дня значний обсяг стоків попадає до ґрунту, загроза прориву дамби та їх потрапляння до річки Бистриця, потім – до Десни та Дніпра, відповідно – Києва. Вочевидь, це значення проекту очисних споруд в Бобровиці має щонайменше субрегіональний характер та він є пріоритетним", - зазначив радник.

Також гостро дебатувалося питання – де взяти ресурси для очищення перетоку між бобровицькими ставками. Бо в іншому випадку їм загрожує поступове замулення, а громаді – антисанітарний стан.

З цікавинок Бобровицької громади  – робоча група підтримала ідею зробити розділ на офіційному сайті громади та виводити на неї зображення з усіх камер спостереження – аби мешканці бачили, що відбувається. Такий елемент участі.

Інші значних дискусій не викликали, робоча група обмежилася редакційними правками, уточненнями формулювань. Втім було видалено одне завдання – стосовно розробки положення про штрафи за порушення правил благоустрою як таке, що має суто адміністративно-розпорядчий характер.

Концепція проекту стратегії громади розробляється в рамках проекту «Підтримка реформи місцевого самоврядування – впровадження партисипативної моделі стратегічного планування в громадах Північної, Центральної і Західної України», що реалізується Фондом Розвитку Місцевої Демократії (FRDL, Республіка Польща) за участі низки регіональних партнерів, на Чернігівщині – це Сіверський інститут регіональних досліджень. Моніторинг та консультативну допомогу здійснює Чернігівський ЦРМС.