Коропська ОТГ приєдналася до кола громад із стратегією розвитку

16.07.2019
Чернігівський ЦРМС

12 липня на сесії Коропської селищної ради затвердили Стратегію розвитку громади на 2019-2027 роки. За проголосували всі присутні на сесії депутати ради. Свій стратегічний «дороговказ» громада розробляла спільно з експертами Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою». Координував діяльність робочої групи Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС.

Валентина Корольова, начальник відділу економіки, муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту Коропської селищної ради, розповіла: «Думки про те, що стратегія розвитку потрібна нашій громаді, виникали вже не один раз з моменту створення. Але завжди виникали більш нагальні проблеми, питання… Часто не вистачало часу зібратися і розпочати. А коли Володимир Миколайович запропонував провести перше засідання робочої групи з розробки стратегії і потім постійно нагадував про цю роботу, приїжджав, організовував нас, то ми змогли пройти всі етапи розробки стратегії, обговорити її і, головне, затвердити на сесії».

За словами Володимира Бойка особливість роботи над документом полягала в тому, що  стратегія розроблялася на межі завершення дії нині чинної стратегії області та розробки нової.

«На першому засіданні робоча група вирішила синхронізувати термін її реалізації з загальнодержавним стратегуванням. Тобто розробляти документ не на сім, а на вісім з половиною років. Серед змістовних цікавинок - намір громади стимулювати виготовлення та продаж виробів із дерева. Для цього є об`єктивні передумову (ліси, підприємства), але досі йшлося більше про первинну обробку деревини. Для розвитку популярного сільського туризму громада планує створити свого роду дослідно-виробничий майданчик - тобто діючу садибу, яка б втім була одночасно й свого роду навчально-методичною організацією для інших», - розповів експерт.

Серед планів - запровадження власного статистичного обліку, модернізація спортивної інфраструктури, розвиток брендованого фестивального руху (щодо останнього Короп складно перевершити). Разом із іншими громадам Коропська має намір зайнятися санацією річок - проблема дедалі загострюється і вимагає вирішення.

Також одним із завдань стратегії є кластеризація туристичних послуг. «Тут Коропська громада прагне до співпраці з іншими громадами, насамперед, Батуринською, Сосницькою - близькими не лише географічно та в сенсі структури економіки, але із  спільними історичними постатями та подіями», - зазначив Володимир Бойко.

Отже, Коропська громада приєдналася до кола громад, які мають стратегію розвитку. Це вже десята стратегія розвитку ОТГ, розроблена громадами за участі експертів Чернігівського ЦРМС.