Про освіту, освітню мережу Озерянської громади та забезпечення якісних освітніх послуг

27.08.2019
Чернігівський ЦРМС

Такою була тема виїзної консультації Миколи Стасюка, радника з питань муніципальних послуг Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою". Експерт відвідав Озерянську об'єднану територіальну громаду, зустрівся з Сергієм Дмитренко, Озерянським селищним головою, та надав роз'яснення щодо питань оптимізації освітньої мережі.

"Приємно, коли голова усвідомлює необхідність брати відповідальність за освіту дітей, а не залишати до останнього в районі, не дивлячись на те, що для невеликої громади це фінансовий виклик, бо три з чотирьох шкіл громади є малокомплектними. Тут вчиться мало дітей у початкових класах: у селі Мармизівка - 4 учні, селі Кухарка - 12 учнів, селі Брагинці - 5 учнів. При цьому до Озерянської школи ходить 154 учні. Навчальний заклад у чудовому стані: в 2016 році в рамках проекту ООН в ній були проведені енергоощадні заходи. Шкільний автобус кожного ранку возить дітей (5-11 класи) з сусідніх сіл на навчання в цю школу", - сказав Микола Стасюк.

В ході обговорення питань реформування освітньої мережі радник наголосив на важливості якнайшвидшого прийняття у комунальну власність закладів освіти та їх майна з власності районної ради. Про це було прийнято відповідне рішення на сесії в той же день одноголосно.

Микола Стасюк презентував аналіз спроможності освітньої мережі Озерянської ОТГ з орієнтовним розрахунком освітньої субвенції на 2020 рік. А також ознайомив представників ОТГ з кращими практиками розв'язання питань оптимізації шкільної мережі в рамках реформи освіти та наголосив на важливості підвищення якості освітніх послуг.

Серед проблем, які на думку експерта можуть виникнути у громади в галузі освіти - це згідно з постановою КМУ № 532 від 19 червня 2019 р. - кількість здобувачів освіти опорного закладу освіти (без урахування їх кількості у філіях) повинно становити не менш як 200 осіб. Це ставить під знак питання реорганізацію Озерянської школи в опорну.

"Але я впевнений, що громада, яка зуміла відстояти своє право на існування, зможе створити ефективну освітню мережу", - підкреслив Микола Стасюк.