Яблунівська громада за крок до свого створення

13.05.2019
Чернігівський ЦРМС

Минулого тижня Яблунівська об'єднана територіальна громада, що у Прилуцькому районі, отримала схвальний висновок Чернігівської ОДА і фактично знаходиться на завершальному етапі процесу об'єднання.

Об'єднанню п'яти сільських рад - Яблунівська, Сергіївська, Дубовогаївська, Ковтунівська та Крутоярівська сільські ради  - навколо села Яблунівка на кожному етапі допомагали експерти Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування: надавали консультації по телефону, перевіряли документи та роз'яснювали процедуру. Результат не забарився – громада створена, планує провести завершальну сесію та чекатиме на призначення виборів.

За словами Людмили Чабак, радниці з питань децентралізації Чернігівського ЦРМС, шанси бути успішною у Яблунівської громади є.

«Громада невелика за кількістю населення – на її території проживає 3107 жителів. Але за умови ефективної співпраці влади, бізнесу та громадськості тут можлива реалізація інвестиційних проектів та розвиток сільського господарства», - прокоментувала вона.

В Чернігівській області функціонує 39 об’єднаних територіальних громад, у шести новостворених ЦВК призначені перші вибори на 30 червня 2019 року. А тепер разом із Добрянською, Сухополов’янською та Яблунівською громадами – в Чернігівській області 48 ОТГ.