До флешмобу для призначення виборів в ОТГ долучилася громада із Камінь-Каширщини

11.10.2018
Волинський ЦРМС

До флешмобу, який закликає ЦВК оголосити перші вибори, долучилася ще одна волинська громада.

Гуто-Боровенська сільська рада, яка стала центром Гуто-Боровенської ОТГ, що на Камінь-Каширщині, теж висловилася за те, щоб Центральна виборча комісія оголосила перші вибори в ОТГ. Додамо, що це - перша ОТГ у Камінь-Каширському районі Волині.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Об’єднані територіальні громади вкотре нагадують, що пройшли непростий шлях створення і повірили у майбутні зміни.

Нагадаємо, що представники місцевого самоврядування новостворених об’єднаних територіальних громад вимагають негайного розгляду питання призначення перших місцевих виборів голів, депутатів місцевих рад об’єднаних територіальних громад та визначення дати таких виборів не пізніше грудня 2018 року.

Тому громади будуть у рамках флешмобу надсилають свої звернення на ЦВК для того, щоб звернення таки були призначені.

На Волині чекають виборів у 10 ОТГ та низці населених пунктів, які прагнуть доєднатися до вже існуючих територіальних громад.

Нагадаємо, за даними Мінрегіону, станом на 5 жовтня, до перших виборів місцевих голів та депутатів готові 133 об’єднані територіальні громади. До складу цих ОТГ увійшли 569 громад - сільських, селищних, міських рад. На вибори чекають також 60 громад, що приєдналися до 41 вже створеної ОТГ. У цих громадах мешкає загалом 1 млн 519 тисяч людей.

Відповідно до закону, вибори мають бути оголошені за 70 діб до дня голосування. Відтак, для того, аби вибори відбулися у передостанню неділю року, 23 грудня, їх треба оголосити максимум цієї п’ятниці, 12 жовтня.

Учора до флешмобу долучилися Бранівська і Цегівська сільські ради, які увійшли до складу Мар’янівської ОТГ, що на Горохівщині.

Сьогодні участь у флешмобі узяла Борохівська сільська рада, яка увійшла до Липинської об’єданої територіальної громади.