Представники волинських ОТГ дізналися, як використовувати просторове планування для наповнення бюджетів

06.12.2018
Волинський ЦРМС

У стінах Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування відбувся тренінг під назвою «Школа просторового планування: просторове планування як інструмент наповнення бюджету новостворених ОТГ».

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Радник з просторового планування Волинського ЦРМС Катерина Степчук детально розповіла представникам новостворених об’єднаних територіальних громад, у яких вибори відбудуться 23 грудня 2018 року, про можливості плати за землю. У своєму виступі вона торкнулася питань нормативної грошої оцінки землі та особливостей оподаткування.

Далі присутні обговорили ще одне не менш важливе питання - порядок проведення земельних аукціонів та ті можливості та ресурси, які можуть отримати об’єднані територіальні громади від них. Розкрити проблематику цього питання допомогла раднику Волинського ЦРМС Катерині Степчук ліцитатор, директор ТзОВ «Олді» Лариса Маїло.

Також під час заходу поспілкувалися про те, що таке відумерла спадщина та порядок визначення її відумерлою.

А радник з місцевих фінансів Волинського ЦРМС Анатолій Матвіюк розповів представникам нових волинських ОТГ подробиці про доходи місцевих бюджетів, місцеві податки, резерви росту, структура власних доходів, типові заходи та успішні практики збільшення власних доходів громад.