Радники Волинського ЦРМС розповіли ЗМІ про інфраструктурну субвенцію (+ відео)

13.05.2019
Волинський ЦРМС

Вигідна фінансова підтримка - у 2019 році для об'єднаних територіальних громад передбачили більше двох 2 мільярдів гривень інфраструктурної субвенції. Її уряд розподіляє між усіма ОТГ. Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Таку допомогу уряд надає із часу створення громади протягом п’яти років. Радники Волинського ЦРМС кажуть, що ця субвенція - хороша підтримка для громад, особливо для тих, які не вирізняються особливими сумами у бюджетах.

Радник Волинського ЦРМС із регіонального розвитку Петро Гоцалюк розповів, що нині підготовлені проекти по дорогах, школах, зокрема, санітарних кімнатах в освітніх закладах та амбулаторіях.

Розмір інфраструктурної субвенції для кожної громади залежить від трьох чинників - це кількість грошей закладі у державному бюджеті, площа громади та кількість сільських жителів ОТГ.

Радник Волинського ЦРМС із місцевих фінансів Анатолій Матвіюк розповів, що рекордсменом є Любешівська ОТГ, цьогоріч вона отримає понад 11 млн грн, а минулоріч вона отримала 12 млн грн. А найменшу інфраструктурну субвенцію отримає найменша волинська громада - Смолигівська.

Експерти зауважують, що ще задовго до постанови уряду громадам слід підготувати відповідні проекти, щоб не затягувати процес і не освоювати гроші аврально, а кошти інфраструктурної субвенції слід використовувати раціонально.

Детальніше у відео "12 каналу":