Школа медіаграмотності: волинські ОТГ дізналися особливості написання прес-релізу для просування громади у інфорпросторі

17.01.2019
Волинський ЦРМС

У стінах Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування відбувся семінар «Школа медіаграмотності. Прес-реліз та особливості його написання для просування об’єднаних територіальних громад у інформаційному просторі».

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом’юк наголосив, що цим заходом Центр продовжує напрацювання у сфері комунікацій. Він підкреслив, що системна комунікаційна робота важлива для створення бренду ОТГ. 

Радник з комунікацій Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Кузьмич розповіла представникам понад 20 ОТГ, що прес-реліз - це офіційний документ прес-служби. «Якщо прес-реліз написаний правильно — журналісти залюбки використовують з нього інформацію у своїх статтях практично без зміни», - наголосила медіаексперт. Під час семінару вона детальніше розповіла про будову прес-релізу, прес-анонсу та пост-релізу. Присутні обговорили важливість влучного заголовку та технологію написання та підготовки прес-релізу. Радник з комунікацій поділилася із представниками громад загальними вимогами для прес-релізів. 

Також під час заходу про особливості проведення державної реєстрації друкованих ЗМІ у волинських ОТГ детальніше пояснила заступник начальника управління державної реєстрації – начальник відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Головного управління управління юстиції у Волинській області Алла Мазур. У своєму виступі вона торкнулася питання роздержавлення волинських друкованих ЗМІ. Так, із 24 газет перереєструвалися 14, 9 припинили свою діяльність і 7 не подали відповідних документів. Серед нових зареєстрованих друкових видань - газета із Смідинської ОТГ. Також вона розповіла про практичні моменти реєстрації друкованого ЗМІ.

Заступник голови правління обласної організації НСЖУ Володимир Данилюк у своєму виступі торкнувся питання досвіду та перспектив співпраці ОТГ зі ЗМІ щодо висвітлення діяльності громади. 

Радник із регіонального розвитку Волинського ЦРМС Петро Гоцалюк розповів представникам ОТГ про фестиваль громад «Волинська княжна», який має відбутися 26 травня 2019 року і закликав їх до участі у  ньому.

А старший викладач кафедри документознавства і музейної справи, заступник декана факультету з інноваційно-грантової міжнародної співпраці Тетяна Яцечко-Блаженко пояснила, як шукати історичні «родзинки» кожної громади. 

Завершився семінар роботою у групах, під час якої представники ОТГ вчилися створювати прес-релізи. 

Тема: 
Комунікації
ДолученняРозмір
Іконка PDF shkola_mediagramotnosti.pdf253.4 КБ