Стратегічне управління у Зимнівській ОТГ

27.06.2019
Волинський ЦРМС

У Зимнівській ОТГ існує постійна взаємодія між представниками громадськості, бізнесу та влади. Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Зимнівська ОТГ — одна із перших волинських об’єднаних територіальних громад. Громада створена у 2015 році завдяки злагодженій співпраці сільських рад, що увійшли до складу ОТГ. Також ця громада одна із перших за підтримки Волинського ЦРМС розробили та почали втілювати стратегію розвитку громади, відповідно, наступні кроки життєдіяльності громади були пов’язані із стратегією.

Голова ОТГ завдяки вмілим порадам радників Волинського ЦРМС використовує авторитетний стиль керівництва, що сприяє формуванню єдиної стратегічної концепції громади. Завдяки злагодженій роботі громада залучає додаткові фінансові ресурси міжнародних донорів.

У громаді — розвинута інфраструктура, залучені грантові кошти міжнародних донорів, створення нових робочих місць і оптимізація бюджетної сфери.

«Зимнівська ОТГ є прикладом для наслідування. Якщо діяти всупереч правилам і встановленим у суспільстві догмам можна досягнути результату», - зауважила радник із децентралізації Волинського ЦРМС Оксана Урбан, адже Зимнівська ОТГ створена відповідно до Перспективного плану, але всупереч методиці формування громад, оскільки знаходиться на відстані менш як 25 кілометрів від потенційного центру Володимир-Волинського, що є містом обласного значення. Громаду, яка постійно працює із Волинським ЦРМС, можна сміливо назвати гарним прикладом стратегічного управління.

Зимнівська ОТГ - це перша ОТГ, в якій створено освітньо-культурний центр. Завдяки проєктній діяльності та залученню іноземної донорської підтримки ОТГ досягнула значних результатів, попри середні показники власних фінансових доходів.

Голова Зимнівської ОТГ охоче спілкується, консультує і допомагає Волинському ЦРМС, надаючи консультації представникам необ’єднаних сільських рад.

Хоча в громаді ще є невдоволені жителі, що не готові до змін, проте, попри це, в громаді є ефективні «Агенти впливу», що відстоюють інтереси громади і впроваджують європейські цінності на теренах Волині.