У Волинському ЦРМС розповіли про зміни до перспективного плану області

13.03.2019
Волинський ЦРМС

Директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом’юк повідомив ймовірний термін, до якого у громад є час визначитися щодо змін у перспективному плані формування територій громад  Волинської області.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Він нагадав, що процес внесення змін до перспективного плану - довготривалий, адже спочатку експертне середовище опрацьовує пропозиції від громад, потім їх аналізують в ОДА, тоді затверджують на сесії обласної ради, а тоді - ухвалює Кабінет Міністрів України. Тому очільник Волинського ЦРМС закликав громади, які ще не визначилися зі своїм майбутнім не баритися, добряче придивитися до сусідів і запропонувати свої пропозиції, адже часу є, ймовірно, до квітня 2019 року. Адже нині триває черговий крок реформи децентралізації.

Він зауважив, що громади при об'єднанні чи приєднанні мають помізкувати над тим, щоб не лише потім вижити, але й розвиватися.

Нагадаємо, що 13 лютого уряд затвердив зміни до перспективного плану формування територій громад  Волинської області. Внесення відповідних змін до перспективного плану дозволить громадам, які об’єднаються відповідно до перспективного плану та які будуть визнанні спроможними,  перейти на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом.

Також Пархом’юк торкнувся теми районів, якою нині усі так цікавляться. Він зазначив, що найголовніше у цьому процесі - не кількість районів, яка може залишитися на території Волинської області, а визначення повноважень для влади цього рівня. Експерт додав, що якісні послуги для населення все одно надаватимуть на рівні ОТГ.