Волинський ЦРМС допоміг громадам в підготовці проєктів інфраструктурної субвенції

27.06.2019
Волинський ЦРМС

Всі 50 волинських громад підготували проєктів для фінансування із субвенції на розвиток інфраструктури в ОТГ. Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

У Волинському ЦРМС 4 червня 2019 року відбувся семінар, на якому представникам ОТГ надали докладну та актуальну інформацію про підготовку проєктів на інфраструктурну субвенцію. Також радники Волинського ЦРМС постійно надавали консультації щодо освоєння інфраструктурної субвенції.

«Інфраструктурна субвенція - це державна допомога новоутвореним ОТГ для модернізації інфраструктури, важливо витратити її на об'єкти, які сприятимуть розвитку громади у перспективі, а не просто «залатати дірки»!!!», - наголосив радник Волинського ЦРМС із регіонального розвитку Петро Гоцалюк.

Він зауважив важливий позитив — за два роки у громадах підготовлено ряд досвідчених менеджерів, які готують якісні проекти, завдяки семінарам з проєктного менеджменту у Волинському ЦРМС.

Нагадаємо, що держава вкотре надає вагому підтримку об’єднаним територіальним громадам, зокрема у питаннях відновлення та розбудови інфраструктури їх територій. Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад направлена на підтримку сільських територій, адже розмір субвенції залежить від площі громади та кількості сільського населення. Тобто чим більша ОТГ – тим більше коштів отримає. Для цього у державному бюджеті на 2019 рік для Волинської області передбачено 126 млн 361 тис. 300 грн коштів інфраструктурної субвенції. Про це стало відомо з розподілу, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2019 р. № 280-р.