Чкалівська ОТГ: ми не лише об'єдналися, ми разом будуємо спроможну громаду!

15.05.2019
Дніпропетровський ЦРМС

«Чкалівська громада стала першою об’єднаною територіальною громадою Нікопольського району. Перші важливі проекти громади були реалізовані на старостинському окрузі і цей факт є важливим сигналом приєднаній території: ми не лише об'єдналися, ми разом будуємо спроможну громаду. Децентралізація відкриває нові можливості. Чкалівська громада крок за кроком впроваджує їх в життя» - коментує діяльність громади Олена Тертишна, директорка Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

У планах поточного року реалізація спільно з Дніпропетровською облдержадміністрацією проектів, які стали пріоритетом Стратегії розвитку громади. Це два проекти по ремонту сільських доріг:

  • "Капітальний ремонт частини дороги по вул. Дружби від житлового будинку N 1 до вул молодіжна у селі Чкалове Нікопольського району Дніпропетровської області". Вартість 11, 017 315 млн. грн.
  • "Капітальний ремонт дорожнього покриття частини вул. Кузнєцова від житлового будинку N 1до вул. Централ на у селі. Чкалове Нікопольського району Дніпропетровської області". Вартість 4, 504 129 млн. грн.

Два проекти по ремонту опорної школи і стадіону:

  • "Капітальний ремонт будівлі комунального закладу "Чкаловська загальноосвітня школа I-III ступенів Чкаловської сільської ради Нікопольського району Дніпропетровської області" по вул. Дружби, с. Чкалове Нікопольського району Дніпропетровської області". Вартість 50649,351 тис. грн.
  • "Капітальний ремонт стадіону комунального закладу" Чкаловська загальноосвітня школа I-III ступенів Чкаловської сільської ради Нікопольського району Дніпропетровської області" по вул. Дружби, 80, с. Чкалове Нікопольського району Дніпропетровської області". Вартість 19451, 595 тис. грн.

Загалом, за три роки існування громади реконструйовано 8257 км водопроводу, що дасть змогу протягом поточного 2019 року запустити мале коло водопостачання. Розпочато будівництво амбулаторії на 1-2 лікаря з житлом.

Громада зацікавлена не тільки в розвиткові інфраструктури, а й своїх мешканців. Важливо, у 2018 році, з метою підтримки обдарованих та талановитих учнів, стимулювання їх особистих досягнень за рахунок коштів сільського бюджету у 2018 році учням КОНЗ «Чкаловська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» було виплачено персональні стипендії у сумі 16,2 тис.грн (200,00 грн. в місяць на одного учня).

На забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету для закладів середньої освіти придбано дидактичний матеріал (45,0 тис.грн.), сучасні меблі для початкових класів (31,0 тис.грн.), комп’ютерне обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів (36,0 тис.грн.) та на підвищення кваліфікації педагогічних працівників (0,8 тис.грн.).

З сільського бюджету проведено співфінасування у сумі 12,4 тис.грн. У КОНЗ «Чкаловська загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів» створено інклюзивний клас для навчання 3 осіб з особливими освітніми потребами, в якому надано корекційно – розвиткових послуг на суму 13,5 тис. грн., та придбано спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку на суму 10,7 тис. грн. за рахунок субвенції з обласного бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету.

Не дарма, на початку 2019 року, на засіданні круглого столу, експертка з питань децентралізації  Ольга Кірєєва вручила голові  Чкалівської ОТГ Олександру Чернову сертифікат учасника форуму «3D: ДЕЦЕНТРАЛІЗЦІЯ, ДНІПРОПЕТРОВЩИНА, ДОСВІД» диплом Ярмарок добросусідства - 2018 саме у номінації «Освіта».