Децентралізаційний фестиваль "Квітка Присамар'я" зібрав 1800 учасників

11.05.2019
Дніпропетровський ЦРМС

11 травня Дніпропетровщина по-фестивальному «розквітла» у Миколаївській громаді Петропавлівського району. На сьомий децентралізаційний фестиваль «Квітка Присамар’я» зібралося близько 1800 гостей аж з 5 областей України: Запорізької, Дніпропетровської, Миколаївської, Харківської та Донецької. Свого часу Миколаївська ОТГ Петропавлівського району одна з перших підтримала ідею проведення децентралізаційних фестивалів в області. Тепер – вони збирають, мов пелюсточки, на своїй землі гостей з цілої країни до пишної квітки на території громади.

«Ідея проведення децентралізаційних фестивалів походить з бажання об’єднувати мешканців громад області, - коментує історію організації серії заходів директорка Дніпропетровського ЦРМС Олена Тертишна, - Для організації заходу гуртується під спільною ідеєю громада, приймає у себе сусідів, виникає дух єднання. Сьогодні ми маємо насолоду спостерігати об’єднання вже не тільки мешканців Дніпропетровської області, а й усієї України».

Сьогодні – децентралізаційний фестиваль «Квітка Присамар’я» - вже ІІ мистецький фестиваль вокалу, хореографії, декоративно-прикладної творчості, проводиться за ініціативи відділу культури, туризму, молоді та спорту Миколаївської ОТГ, за підтримки Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

«Головною метою проведення фестивалю є привернення уваги населення до української народної культури, влаштування яскравої та резонансної події в культурному житті громади, залучення меценатів та спонсорів для фінансової підтримки української народної культури», - коментує головний куратор заходу Інна Чорнокнижна, начальниця відділу туризму, молоді та спорту Миколаївської ОТГ.

Минулого року, перший такий фестиваль Миколаївська ОТГ Петропавлівського району провела після 4-ї місяців з дати об’єднання й зібрала чималу кількість учасників. Це говорить про те, що громада є дійсно харизматичною, талановитою та привабливою як для відвідування, так і для інвестування.

День розпочався з параду квітів та святкової ходи учасників, кожен колектив привіз із собою квіточку, яку було встановлено до загальної композиції, так, прямо на початку фестивалю «народилася» трьохрівнева Квітка Присамар’я із близько 350 квітів. На цьому квітуча тема не закінчилася – місцеві ковалі дарують тільки-но викувані квітки гостям, проводять майстер-класи. Конкурсна програма складається з блоків хореографії, вокалу та прикладних мистецтв. Крім мистецьких змагань на учасників очікують екскурсія до найбільшого герба України, відвідини панської садиби, частування місцевими етнічними солодощами та напоями, майстер-класи та участь у квестах.

«Крім розвитку мистецтва, даний фестиваль для нас є можливістю презентації громади як туристичної локації», - розповідає Інна Чорнокнижна.

І ми згодні: такого пишного весняного свята годі й шукати.