Дніпропетровщина першою, серед інших областей, запровадила на рівні Слобожанської громади відділ внутрішнього аудиту

05.09.2019
Дніпропетровський ЦРМС

«Внутрішній контроль на рівні ОТГ» - 5 вересня на базі Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» відбувся тренінг для представників структурних підрозділів ОТГ, громадських організацій, депутатів.

Метою заходу є підвищення знань щодо законодавчих вимог щодо запровадження внутрішнього контролю, ознайомлення із методологією проведення внутрішнього контролю та аудиту, вивчення досвіду застосування ІТ-рішень в бюджетуванні. Програмою передбачено дослідження шляхів вирішення актуальних питань бюджетування місцевих бюджетів шляхом застосування ІТ-рішень.

Модератором заходу виступив радник з питань місцевих фінансів Дніпропетровського ЦРМС Андрій Мужевський. Експерт розкрив аудиторії питання фінансового контролю на місцевому рівні, повноваження органів державного фінансового контролю. Також було розглянуто питання законодавства у впровадженні системи внутрішнього контролю та аудиту в органах місцевого самоврядування та організаційно-методологічні засади, сутність внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту в органах місцевого самоврядування. Важливим для учасників було отримання методології проведення внутрішнього контролю та аудиту в органах місцевого самоврядування.

"Незважаючи на те, що Дніпропетровщина першою серед інших областей запровадила на рівні Слобожанської громади відділ внутрішнього аудиту, питання запровадження аудиту в інших громадах залишається відкритим. Більшість громад обов'язки внутрішнього аудиту  поклали на працівників відділів, що у подальшому буде створювати конфлікти інтересів. Між тим, чинне законодавство передбачає функціонування організацію цієї роботи кожним головним розпорядником бюджетних коштів", - коментує ситуацію в ОТГ області Андрій Мужевський.

«Наша система дозволяє забезпечити більш чітку керованість і контроль бюджетних коштів. Без такого фінансового контролю на сьогодні громади не зможуть існувати і розвиватися в подальшому. Адже оптимізуються не лише бюджетні кошти, а й трудові ресурси», - Тетяна Терещенко, радниця з питань ІТ-технологій Центру інформаційних та аналітичних технологій.

Тетяна радить громадам, при плануванні коштів, включити комплекс планування дохідної частини в розрізі платників, а також – бюджетний модуль, який забезпечить керованість бюджетними коштами, досконале прийняття управлінських рішень, виходячи з отриманих даних цього комплексу. Також радниця констатувала той факт, що на сьогодні, на поточному рівні забезпечення комп’ютерними програмами громади не реалізують аналіз за бюджетними програмами, системами розпорядників нижчого рівня, повноцінна програмна система є тільки у фінансистів.

«Використовуємо програму «Місцеві бюджети» (користуємося з 2015 року) та «ISpro» (користуємося з 2008 року). Але не все можна робити в програмах, користуємося й паперовими носіями. Сьогодні цікава тема – внутрішній аудит, фінансовий контроль», - Ольга Лисікова, начальниця бухгалтерського відділу Новоолександрівської ОТГ.