Дніпропетровський ЦРМС посилює правову спроможність громад спільно з правовим клубом

09.08.2018
Дніпропетровський ЦРМС

Спільно з правовим центром “Правокатор” Дніпропетровський центр розвитку місцевого самоврядування розпочинає цикл семінарів для підвищення правової компетенції представників об’єднаних територіальних громад.  Для старту проекту Центр узагальнив першочергові запити, які потребують роз’яснення.

«Об’єднані територіальні громади надіслали нам 114 запитань, серед яких на перший план вийшли  питання здійснення органами місцевого самоврядування регуляторних дій, нотаріальних, земельні та комунальні відносини, організація кадрового діловодства, а також організація діяльності органів управління, в усіх сферах, що стали для них первинними завданнями», - розповідає Олена Тертишна, директорка Дніпропетровського ЦРМС

Усі ці питання розбили на тематичні блоки: перший блок присвячений реєстрації громад, регуляторній політиці, нотаріальним послугам. Експерти ЦРМС Андрій Мужевський та Ольга Кірєєва розкрили питання організації робочого процесу в новоутворених громадах та правового регулюванні місцевих фінансів.

Наступні семінари будуть присвячені правовому забезпеченню земельних відносин та управлінню об’єктами комунальної власності.

З представниками громад працюватимуть фахівці центру “Правокатор”, представники юстиції та державної регуляторної служби.

«Основна мета правових клубів Правокатор є підвищення парової спроможності громад, зменшення відстані між  органами влади та суміжними інституціями та громадами, навчання та підвищення правової культури населення,  створення експертного середовища щодо правових питань,  а також полегшення доступу до правосуддя в Україні», - повідомила Яніна Тарасова, керівниця правового клубу “Правокатор”.