Експерт ЦРМС провів виїзну консультацію напередодні сесії Аульскої ОТГ

10.10.2018
Дніпропетровський ЦРМС

9 жовтня експерт з місцевих фінансів Дніпропетровського ЦРМС Андрій Мужевський відвідав Аулівську об’єднану територіальній громаду та надав консультації щодо підготовки проекту рішення  із створення централізованої бухгалтерії при відділі освіти. Також з керівництвом громади обговорили ефективність використання видатків на управління, коштів освітньої субвенції та функціонування мережі загальноосвітніх закладів на території громади.

«В Аулівській громаді обслуговування бюджетних установ здійснює відділ бухгалтерського обліку, що суперечить чинному законодавству. Тому керівництво ініціює створення централізованої бухгалтерії, рішення винесуть на найближчу сесію 11 жовтня», - розповідає Андрій Мужевський.

В Аулівській громаді діє філія Божедарівської музичної школи, співфінансується заклад з бюджету Аулівської ОТГ. Аналогічна ситуація зі спортивними гуртками - ДЮСШ Криничанської РДА діє на базі Аулівської опорної школи. У планах громади було розширення мережі власних позашкільких закладів, проте кількість дітей недостатня для створення автономних закладів. Експерт радить розширити мережу гуртків, які можливо фінансувати коштом освітньої субвенції.

Громада працює над збільшенням податкових надходжень до доходної частини бюджету.  Одним з резервів, за словами Андрія Мужевського, є виготовлення нормативно-грошової оцінки та встановлення меж населених пунктів. Багато виробничих потужностей знаходиться в межах населених пунктів, але сплачують орендну плату за заниженою оцінкою землі.

У проекті  бюджету 2019 року необхідно передбачити видатки для виготовлення відповідної документації.