Ініціатива "Жіноче обличчя децентралізації" як індикатор успішності жінок-лідерок в громадах Дніпропетровщини

11.03.2019
Дніпропетровський ЦРМС

Реформа децентралізації покликана збалансувати секторальні реформи, в яких питання гендеру не оминути. Команда Дніпропетровського ЦРМС ініціювала ряд прес-подорожей «Жіноче обличчя децентралізації», приурочених до одоноіменного Форуму, що пройшов на початку березня в Марганці.

«Програма «U-LEAD з Європою» в кінці 2018-го року ініціювала створення мережі жіночого лідерства децентралізації. Тож, така мережа була створена і на Дніпропетровщині, - пояснює Директорка Дніпропетровського ЦРМС, Олена Тертишна, - І ми, на базі ЦРМС зібрали представниць усіх ОТГ області і разом із ними домовилися про регулярне проведення заходів, які як раз таки і презентували б роль жінки-лідерки суспільства, об’єднаних територіальних громад, децентралізації. І, в рамках нашої активності ми вирішили зробити серію фільмів «Жіноче обличчя децентралізації», де якраз відображені зусилля жінок-лідерок, які ініціюють розвиток освітнього простору, підприємництво, є засновниками великих економічних проектів і є рушіями цих проектів. І щирістю свого серця приймають рішення, створюють будинки сімейного типу. Жінка, як частина суспільства є недостатньо визнаною в суспільстві у цих ролях».

Нещодавно було проведено соціологічне дослідження, яке показало недостатню увагу до ролі жінки в його розвитку. Наприклад, в ході процесу декомунізації було перейменовано вулиці, і лише 9% перейменованих вулиць отримали назви видатних жінок. Разом з тим, відсоток занятих жінок працездатного віку значно перевищує кількість чоловіків, що працюють.

Таким чином, шляхом створення фільмів про жінок-лідерок Дніпропетровської області, команда Дніпропетровського ЦРМС прагне привернути увагу суспільства та української влади до ролі жінок-лідерок та їх внеску, а до тієї соціальної захищеності, яка сьогодні формується в суспільстві: це і заробітна плата, і пенсія, інші виплати, які у жінок, порівняно з чоловіками, є нижчими. Програма «U-LEAD з Європою» якраз і намагається через ЗМІ та громадські організації сфокусувати увагу українського суспільства на гендерно збалансованих аспектах його розвитку.      

Децентралізація на Дніпропетровщині носить жіноче обличчя. Це переважно депутати місцевих рад, якими є жінки, керівники комунальних підприємств, якими в переважній більшості є жінки. Разом з тим, 63 ОТГ, які на сьогодні діють, лише 11 жінок очолюють громади.

Тому ця ініціатива має на меті зміну суспільного розуміння, що ефективним керівником може бути не тільки чоловік. Енергії та волі у жінки достатньо й ми хочемо підняти її статус в українському суспільстві. У наступному відео Олена Тертишна якраз і зазначає основні акценти ініціативи Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону:

Пропонуємо ознайомитися із серією фільмів "Жіноче обличчя децентралізації" Дніпропетровщини. Кожна жінка-героїня фільмів має власну історію успіху, секрет лідерства і команда Дніпропетровського ЦРМС мала честь стати дотичною до розвитку кожної з них.

Жіноче обличчя децентралізації Криничанської ОТГ:

Жіноче обличчя децентралізації Божедарівської ОТГ:

Жіноче обличчя децентралізації Святовасилівської ОТГ:

Жіноче обличчя децентралізації Новопокровської ОТГ:

Жіноче обличчя децентралізації Солонянської ОТГ:

Жіноче обличчя децентралізації міста Марганець:

Яку роль відіграє жінка в процесах найголовнішої реформи нашої країни? Жінки складають сьогодні більшу кількість населення країни, отже, їх участь в громадських обговореннях щодо створення громад, теж є беззаперечно більшою, як і вплив на процеси децентралізації. Завдяки відповідальному та свідомому відношенню мешканців Дніпропетровської області до процесів децентралізації сьогодні 90% населення Дніпропетровщини проживають в селах, селищах, містах, які відчули на собі позитивний вплив децентралізації. І це - більше 60-ти % території області.