"Мінсоцполітики розробили комплекс "Інтегрована громада", який дозволяє послуги соцзахисту якісно реалізувати як в центрі, так і на старостинських округах" - Олена Тертишна

13.05.2019
Дніпропетровський ЦРМС

13 травня на базі Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону, відбувся семінар «Соціальний захист дітей: реформа деінституалізаціїї» , в рамках якого було проведено фокус-групу з реалізації інтегрованої моделі соціального захисту населення в громадах. 

План семінару також передбачав тему соціального захисту дітей та реформу деінституалізації. В рамках цього модулю відбулася презентація проекту обласної цільової програми «Регіональний план реформування системи інституційного догляду та виховання дітей з одночасним розвитком послуг для дітей та сімей з дітьми в громадах Дніпропетровської області на 2019-2026 роки».

Після обіду на учасників чекав переїзд до Слобожанської об'єднаної тергромади та ознайомлення з діяльністю КЗ «Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Добре вдома» Дніпровської районної ради» та ознайомлення з досвідом створення і роботи Центру соціальної підтримки дітей та сімей у Дніпровському районі Дніпропетровської області.

«Грушівська, Вакулівська і Слобожанська громада є пілотними громадами Мінсоцполітики щодо запровадження функцій соцзахисту, - коментує стан речей з питань соціального захисту дітей в області директорка Дніпропетровського ЦРМС Олена Тертишна, - 44 громади отримали 162 комплекти комп'ютерного обладнання для реалізації цієї функції. Цього року ще 15 громад отримають таке обладнання для забезпечення функцій соцзазисту. Мінсоцполітики розробили комплекс "Інтегрована громада", який дозволяє послуги соцзахисту якісно реалізувати як в центрі, так і на старостинських округах. Цей комплекс передбачає електронний обмін інформації і мінімізацію часу на обробку документів та надання відповідних послуг мешканцям. Законодавство у сфері соцзахисту передбачає понад 50 НПА. Уся ця нормативна база викладена у методичних рекомендаціях Мінсоцполітики як локальний аналіз 21 державного стандарту соцпослуг. Але цей перелік не ж вичерпним. Громади розширюють цей перелік, в залежності від потреб».