«Партиципаторне бюджетування в ОТГ поліпшує довіру громадян до органів місцевого самоврядування» - Андрій Мужевський

10.05.2019
Дніпропетровський ЦРМС

10 травня на базі Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону відбувся тренінг «Парципаторне бюджетування на рівні ОТГ» для представників фінансових та економічних відділів ОТГ, голів постійних комісій місцевих рад, депутатів місцевих рад, представників громадських організацій.

«Запровадження партиципаторного бюджетування на рівні об`єднаної територіальної громади покращує довіру громадян до органів місцевого самоврядування», - про це сказав радник із питань місцевих фінансів Дніпропетровського ЦРМС Андрій Мужевський.

5 об`єднаних територіальних громад - Слобожанська, Васильківська, Покровська, Софіївська та Томаківська у минулому році прийняли відповідні положення про громадський бюджет та здійснили конкурсний відбір проектів. На даний час триває їх реалізація.

В 2019 році партиципаторне бюджетування запроваджують Межівська об`єднана територіальна громада. Під час тренінгу представники об`єднаних громад ознайомилися із типовими положеннями про партиципаторний бюджет та основними етапами його реалізації.

Учасники тренінгу розглянули основні засади громадської моделі бюджету та отримали загальні рекомендації до основних його етапів. Також було закцентовано на важливості інформаційно-освітньої кампанії як складової успіху бюджету участі. Важливим розділом є особливості організації етапу подання проекту та організація діяльності із перевірки проектів, етапи вибору проектів, процедура голосування і визначення переможців, власне етап планування реалізації проектів, моніторинг процесу.