"Школа у смартфоні" - перший в Україні семінар за темою пройшов у Новоолександрівській ОТГ

10.09.2019
Дніпропетровський ЦРМС

«Школа у смартфоні» - 10 вересня на базі Новоолександрівської ОТГ за підтримки Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» відбувся семінар для представників об'єднаних територіальних громад Дніпропетровщини.

Тема відображає трендові речі, які наразі активно обговорюються та впроваджуються. На місцевому рівні такі гравці як «влада», «бізнес» та «громадянське суспільство» діють в межах конкретної громади і для її розвитку потребують вирішення питань у найбільш ефективний спосіб. Наявні рішення все більше демонструють свою низьку ефективність - адже необхідно враховувати такі критерії як вільний доступ мешканців, місцевої влади, неприбуткових організацій та бізнесу до вирішення місцевих питань, надання пропозицій, підтримки рішень в спільному ІТ-середовищі. Висновок – вимагається нова архітектура для користувачів, побудована на цих критеріях, часто це веде саме до рішень та створення програмного забезпечення для смартфонів – пристроїв, який кожен мешканець тримає біля себе мало не 24 години на добу.

Діджиталізація — один з ключових факторів підсилення успіхів ОТГ у впровадженні реформ. Сучасні офіційні сайти громад дозволяють налагоджувати контакт з усіма аудиторіями — від місцевих мешканців до бізнесу, інвесторів та туристів. Відповідно, сайт громади має розвиватися не просто як набір сторінок, а як простір для побудови довіри між керівництвом та мешканцями громади, між іншими сусідніми громадами, туристами та партнерами.

Зокрема, діджиталізація освіти сьогодні є головним трендом розвитку освітніх систем майже в усіх країнах світу й охоплює всі рівні — від початкової освіти до магістрів та докторів наук. Наша країна теж перебуває в загальному тренді: створюються електронні підручники, у класах з'являться інтерактивні дошки, у школах впроваджується електронний документообіг, підключення Інтернету тощо.

«Новоолександрівська ОТГ стала першою у процесі діджиталізації області, більше того, це перша зустріч освітян присвячена теми діджиталізації, яка відбувається на теренах України», - урочисто розпочала семінар директорка Дніпропетровського ЦРМС Олена Тертишна.

«Дніпропетровський ЦРМС дав нам поштовх до змін крізь призму діджиталізації освіти. «Школу у смартфоні» ми побачили минулого року у Польщі, під час навчального візиту, організованого Програмою «U-LEAD з Європою», - коментує кроки розвитку Олександр Овсюк, директор КЗ Новоолександрівський НВК. Проект «Школа у смартфоні» є частиною великого проекту «Держава у смартфоні».

Програмою семінару було передбачено презентацію «Освітній простір ОТГ: надбання та шляхи розвитку» Олександра Візіра, голови Новоолександрівської ОТГ. Також було розкрито теми відкритості та прозорості роботи школи як пріоритетів у розбудові системи забезпечення якості освіти, власне поняття «діджиталізації освіти».

Важливими практичними родзинками семінару були презентація шкільної платформи ХХІ століття – SMLS "Сучасна школа – цифрова школа" та екскурсія по школі в форматі презентації практичних кроків директора школи по створенню відкритої системи доступу до освітнього простору від прогресивного директора Олександра Овсіюка.

«Можна сперечатися та чинити опір, проте факт: процес діджиталізації – це вимога часу і це нормально, навіть стає вже природньо. Ми звикли до електронних комунікацій: онлайн банкінг, месенджери тощо. Це прозоро, зручно, економить час. Новоолександрівка прийняла рішення і зробила перший крок на шляху розвитку себе як цифрової громади. Для інших громад – це інформація для роздумів, а час розставить все по своїх місцях», - коментує прогресивний розвиток громади Олена Гладка, радниця з муніципальних послуг Дніпропетровського ЦРМС.