Європейський тиждень мобільності у Миколаївській ОТГ завершився масштабним велотуром з українським рекордом

24.09.2018
Дніпропетровський ЦРМС

Велотур «Велорух Єднає громаду» провела Миколаївська об’єднана територіальна громада Петропавлівського району за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Він стартував в центрі громади, в Миколаївці, маршрут пролягав через села Дмитрівка, Мар’їна Роща, Катеринівка, Петрівка. В кожному населеному пункті гості дізналися про цікаві історичні факти, містичні історії, смакували фірмовими стравами та напоями, дізнавались про місцеві традиції.

Захід було проведено завдяки перемозі у конкурсі «Європейський тиждень мобільності» та отриманні гранту у 60 тис грн. Підготувати проект і виграти ОТГ допомогли у Дніпропетровському Центрі місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

За ці кошти громадська організація «За європейський розвиток» Миколаївської ОТГ, що стала організатором «Європейського тижня мобільності» у громаді, купувала подарунки, призи, частування, виготовляла банери, вирішували організаційні питання.

Ми, навіть не підозрюючи про конкурс, планували провести у громаді велотур. Аж раптом наткнулися на грант. Написали свою програму європейського тижня мобільності і відправили на конкурс. Як-то кажуть, ризикнули – і виграли. Це перша грантова перемога нашої громади. Маленька, але вдала, – розповіла начальник відділу культури, туризму, молоді і спорту Миколаївської ОТГ Інна Чорнокнижна. – І ось тепер на грантові кошти проводимо «Європейський тиждень мобільності». Він тривав з 16 по 22 вересня, в останній його день ми вирушили у велотур селами громади.

Протягом тижня до нас долучилось більше 5 тисяч жителів від найменшого до найбільшого. У дитячих садочках проводили піші прогулянки, школярі разом з вчителями виїжджали у невеликі велотури від села до села, де діти дізнавались його історію. До цього майже місяць велися підготовчі роботи, виходили на суботники, готували локації.

Вона відзначила, що порівняно з велотуром, який громада провела у червні, кількість учасників зросла до 150. Розширилися й масштаби – крім безпосередніх мешканців ОТГ брала участь і Межівська об’єднана громада, багато молодих, активних велосипедистів приєдналися з Першотравенська, Дмитрівки.

– Минулого разу ми піднімали Прапор на найвищій точці нашої громади, сьогодні ми відкриваємо тут Герб. А для нас велика перемога в тому, що сьогодні зібралося багато людей вдруге, що значить, що це нікому не набридло, усім сподобалося. Ми сьогодні були у трьох селах Миколаївської громади, де щиро вітали гостей. Всі раді, емоційні, сповнені ентузіазму і раді ще бачитися, - сказала староста Петрівського старостинського округу Миколаївсьвої ОТГ Світлана Гарнадко.

Настала урочиста мить, представник Національного агентства рекордів України Олена Булах оголосила зафіксований новий рекорд:

– Розмір металевого Герба: 4 метри 65 сантиметрів – висота, ширина - 3 метри 40 сантиметрів. Я хочу урочисто заявити, що це найбільший металевий Герб в Україні. Ви є найперші. Тепер, щоб перебити цей рекорд, треба намагатись зробити ще більший, але на цей час ви ввійшли в історію, - сказала Олена Булах.

Під час туру з дистанції жоден учасник не зійшов, хоч по дорозі лопнули шини у трьох велосипедів і техпідтримці довелося їх брати в автопричіп. Загалом веломандрівники того дня подолали 40 кілометрів шляху. А до наступного велотуру організатори вже планують щось цікаве й незвичне.