Андріївська громада розуміє куди рухатись у розвитку ОТГ

06.03.2019
Донецький ЦРМС

Андріївська сільська ОТГ затвердила Стратегію соціально-економічного розвитку громади на період до 2025 року. Експертний супровід під час розробки проекту документу, його публічного обговорення громаді надавав Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Працювати над розробкою стратегії Андріївська ОТГ розпочала весною минулого року. До складу робочої групи, яку очолив сільський голова Микола Діхтенко, увійшли 30 представників громади від бюджетних організацій, депутатського корпусу, виконавчих структур, місцевого бізнесу, громадськості. В усіх засіданнях робочої групи брав участь Артем Колодезний, радник з питань регіонального розвитку Донецького ЦРМС.

«Першим досвідом роботи Донецького ЦРМС були стратегії для міських громад – Соледарської та Сіверської ОТГ, - коментує Артем Колодезний. – Наступним кроком стала допомога з розробкою стратегій сільським громадам – Іллінівській та Андріївській. Обидві сільські громади паралельно готували свої стратегії».

Під час першого засідання робоча група в Андріївській громаді разом з Артемом Колодезним обговорила необхідність розробки середньострокового стратегічного плану розвитку ОТГ, визначилися, чим конкретно радник Донецького ЦРМС буде сприяти діяльності робочої групі зі стратегічного планування розвитку громади. Разом проаналізували процес стратегічного планування громади, розглянули документи, необхідні для проведення соціально-економічного аналізу ОТГ, розібрались,  яким чином проводити опитування підприємців та мешканців громади.

Донецький ЦРМС допоміг Андріївській громаді проаналізувати результати опитування та підготуватися до презентації соціально – економічного аналізу ОТГ. Також визначилися зі стратегічним баченням ОТГ та провели SWOT – аналіз із зазначенням викликів ризиків та переваг, обговорили  стратегічні, операційні  цілі та завдання стратегії. Подальшими кроками стала підготовка технічних завдань на проекти розвитку, які відповідають завданням Стратегії – це стало темою наступного засідання робочої групи.

Наприкінці займались підготовкою та корегуванням технічних завдань на проекти розвитку, які відповідають завданням Стратегії, готували систему моніторингу, обговорювали подальші кроки зі стратегічного планування. Після презентації та публічного обговорення проекту Стратегії її винесли на голосування перед депутатським корпусом Андріївської сільської ради. Депутати своїм рішенням затвердили Стратегію розвитку Андріївської громади.

«Андріївська громада - степова перлина східної України, розташована на багатих родючих землях з покладами глини, водоймами, рідкісними рослинами, запасами цілющої джерельної води, у з урочищем, що виглядає космічною квіткою з  балок та лісів, процвітаюча, екологічно чиста, красива громада, з розвиненим сільським господарством, освітньою, медичною та побутовими сферами, з умовами для розвитку зеленого туризму  та оздоровлення, культури і духовності, з Свято-Сергієвським монастирем, де мешкають дружні, гостинні, працьовиті, заможні, молоді та здорові люди» - так визначили стратегічне бачення громади.

Серед стратегічних цілей визначили розвиток економіки, комунальної інфраструктури та формування свідомої громади високої якості життя. На перший етап реалізації стратегії, до 2021 року передбачають реалізацію 66 проектів на загальну суму 56 млн. грн. Збудувати ФАП у селі Андрїївка, створити добровільну пожежну охорону, капітально відремонтувати заклади освіти та культури, провести реконструкцію мереж зовнішнього освітлення, відремонтувати та збудувати мережі водопостачання, облаштувати альтанку на території Сергіївського Центру молодіжного дозвілля, придбати житло  на території громади для незахищених верств населення, в тому числі переселенців  - ці та інші проекти визначені серед пріоритетів розвитку  на найближчі три роки.

Розраховуватимуть на гроші з місцевого бюджету, ДФРР, ресурси вітчизняних та міжнародних донорів. Значним ресурсом для розвитку Андріївської ОТГ залишаються небайдужі місцеві жителі, готові перетворювати життя в селі на краще.

«Андріївська громада раніше ніколи не займалась стратегічним плануванням, сільради підпорядковувались Слов’янському району і не мали впливу на такі процеси, - коментує Наталя Самойленко, начальник відділу начальник відділу економіки, будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства Андріївської ОТГ. – Розробити Стратегію ми змогли лише завдяки підтримці та допомозі з боку Донецького ЦРМС.  Спочатку були наче» сліпі кошеняти», які не розуміли, з якого боку підступитись до написання Стратегії. Артем Колодезний пояснював та допомагав на кожному етапі, надавав експертну підтримку.  Тепер ми окреслили напрямок руху Андріївської громади, націлені на раціональне використання бюджетних коштів, розуміємо, як розвивати сільську територію».