Андріївська громада уклала договір про міжмуніципальне співробітництво з Краматорськом

26.12.2018
Донецький ЦРМС

Андріївська сільська громада стала першою ОТГ у Донецькій області, яка підписала договір про міжмуніципальне співробітництво – з Краматорськом домовились про медичне обслуговування сільських жителів. Експертний та консультативний  супровід  під час підготовки та укладання договору про співробітництво громад сторонам надавав Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Урочисте підписання договору відбулось у Краматорській міській раді, своїми підписали документ скріпили Андрій Панков, Краматорський міський голова, та Микола Діхтенко, Андріївський сільський голова.

"Станом на кінець поточного року в реєстрі договорів про міжмуніципальне співробітництво значиться 295 документів, - зазначає Максим Ткач, радник з питань децентралізації Донецького ЦРМС. – Це досить дієвий інструмент взаємодії між територіальними громадами з м етою вирішення різних питань, акумуляції ресурсів та можливостей. Найактивнішою виступає Полтавська області, де укладена найбільша кількість договорів".

Донецький ЦРМС організовував навчальні поїздки на Полтавщину з метою вивчення досвіду міжмуніципального співробітництва. Представники Андріївської ОТГ брали активну участь у навчальних поїздках, тренінгах та семінарах з питань організації співробітництва територіальних громад. Свій перший договір Андріївська громада уклала з Краматорськом у сфері охорони здоров’я. Жителі Андріївської громади обслуговуватимуться в лікарнях Краматорська нарівні з міськими жителями.

Андріївська громада довго чекала укладання договору про міжмуніципальне співробітництво, - говорить Микола Діхтенко, Андріївський сільський голова.  Раніше жителі громади отримували медичні послуги другого рівня в Слов’янській районній лікарні в місті Миколаївка  – це за 70 кілометрів від громади. І все одно треба було їхати через Краматорськ. Відтепер медичні послуги будуть більш якісними та доступними, впевнений голова громади.

Для Краматорська, де мешкає близько 200 тис. жителів, додаткові 2,4 тис. потенціальних  пацієнтів  з Андріївської ОТГ не стануть обтяжливим навантаженням. При цьому за обслуговування жителів Андріївської громади міський бюджет буде отримувати медичну субвенцію з держбюджету, в розмірі 1,6 млн грн. "Зі свого боку обіцяємо й надалі працювати над покращенням рівня медичних послуг у лікарнях Краматорська, -запевнив Андрій Панков, міський голова.  Також беремо зобов’язання зробити ремонт дороги між Краматорськом та Андріївкою, аби сільські жителі могли швидше доїхати до лікарень".

За словами Андріївського сільського голови, взаємини між громадою та сусіднім Краматорськом більш плідні і не обмежуються лише медичною сферою. Діти з краматорського села Привілля навчаються в Сергіївській сільській школі, саме для них Андріївська ОТГ за рахунок власних коштів та залишків інфраструктурної субвенції придбала  шкільний автобус. Краматорському  управлінню освіти громада делегувала частину повноважень по методичному супроводу сільських шкіл і буде готувати договір про міжмуніципальне співробітництво  також у цьому напрямку.