Фінансова децентралізація робить Донеччину фаворитом

13.05.2019
Донецький ЦРМС

Зростання місцевих бюджетів відбувається з початку поточного року. Загалом в Україні 81,3 млрд грн платежів надійшло до  місцевих бюджетів протягом січня-квітня 2019 року. Це на 22,6%, або майже на 15 млрд грн перевищує надходження відповідного періоду минулого року,  повідомляють у Державній фіскальній службі.

До речі, до впровадження фінансової децентралізації у 2014 році власні доходи загального фонду місцевих бюджетів складали всього 68,6 млрд грн. за рік. Прогнозний показник на 2019 рік – 267 млрд грн.

За чотири місяці поточного року фаворитом щодо приросту надходжень до загального фонду залишається Донецька область.  Про це повідомляє Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

«Динаміка надходжень ПДФО за 4 місяці віддзеркалює збільшення виплати заробітної плати в Донецькій області, як за рахунок створення нових робочих місць, так і в зв'язку з підвищенням мінімальної зарплати. І це дає надію на поступовий розвиток економіки  в регіоні», - зазначає Сергій Івахнін, директор Донецького ЦРМС.