Гродівка готова до обговорення формату об'єднаної громади

24.04.2019
Донецький ЦРМС

У Покровському районі на Донеччині поки не створено жодної об’єднаної територіальної громади. З метою активізації процесів децентралізації з представниками місцевих рад зустрічаються експерти Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

З виїзною консультацією селище Гродівка відвідав Сергій Івахнін, радник з питань місцевих фінансів Донецького ЦРМС. Перспективи потенційного об’єднання обговорив з Людмилою Руденко, Гродівським селищним головою.

За Перспективним планом формування територіальних громад Донецької області селище Гродівка має увійти до складу Мирноградської міської громади.  Але в складі такої громади вони себе не бачать, бо переживають, що адміністративний центр у першу чергу вирішуватиме свої проблеми, а до сільської та селищної території розвиток прийде не скоро. Гродівка – спроможне селище, яке залучає проекти, розвиває опорну школу.

Ризик розчинитись у міській громаді частково заважає децентралізаційним процесам на цій території. В селищі готові відновити обговорення, яке майбутнє бачать для себе місцеві жителі.  До спілкування залучатимуть депутатів,  представників бізнесу та громадськості.