Громади Донеччини формують позитивний імідж території

14.05.2019
Донецький ЦРМС

Децентралізація влади в Україні та реформа місцевого самоврядування проводяться не заради реформи, а з метою покращення якості життя громадян, прискорення економічного зростання територій громад. На цьому постійно наголошують під час тренінгів та консультацій експерти Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Останнім часом роль державних інституцій у житті на місцях значно змінюється, майбутнє громади буде залежати  саме від активності цієї громади, в чому й полягає основна ідея реформи, зазначає Максим Ткач, радник з питань децентралізації Донецького ЦРМС.

Представникам місцевого самоврядування, бізнесу та активістам треба вчитись працювати над посиленням економічного розвитку громад, залученням інвесторів. Донецький ЦРМС спрямовує свої активності на допомогу громадам у цьому напрямку. Минулого року в офісі ЦРМС відбувся семінар з брендінгу територій, активну учать у заході взяли представники як об’єднаних територіальних громад, так і тих хто планує об’єднання та працює над цим.

В поточному році під час тренінгу говорили як сформувати імідж громади, як внутрішній, так і зовнішній, як презентувати громаду перед інвестором. Серед учасників заходу були представники Добропільської міської ради, вже зараз розпочали роботу над оновленням Паспорту громади.

Важливою  складовою іміджу та створення нової ідентичності є розробка нових символів громади – як офіційної символіки (герба, прапора), так і логотипів, які використовуватимуться під час святкових заходів, на сувенірах тощо. У минулому та поточному році розробкою символіки займались Іллінівська, Андріївська, Шахівська сільські ОТГ, інші громади.

Андріївська ОТГ затвердила герб и прапор громади, участь у громадських обговореннях брали експерти Донецького ЦРМС. Шахівська ОТГ у рамках роботи над Стратегією розвитку громади обрала логотип – до голосування долучали місцевих жителів. У процесі визначення з символікою знаходиться Іллінівська ОТГ. Наймолодша Олександрівська ОТГ позиціонує себе з «північною брамою Донецької області», на цій територіальній особливості будуватиме власний бренд.

Взагалі при розробці Стратегій розвитку ОТГ важлива увага приділяється також формуванню іміджу громад. За минулий час спільно з експертним супроводом Донецького Центру  розвитку місцевого самоврядування стратегії вже затвердили Соледарська міська, Іллінівська сільська, Андріївська сільська ОТГ. На даний час триває робота над розробкою Стратегій соціально-економічного розвитку Олександрівської селищної, Званівської сільської ОТГ, а також Криворізької сільської ОТГ, яка утворилась юридично та поки чекає на призначення перших виборів, і потенційної Сартанської селищної ОТГ. Консультативну підтримку та експертний супровід громадам надає Артем Колодезний, радник з питань регіонального розвитку Донецького ЦРМС.

На  впізнаваність об’єднаних громад, як в регіоні так і загалом в Україні, спрямоване започаткування нових свят, проведення фестивалів. Серед них – «Свято полуниці» в Лиманській ОТГ, фестиваль «Квітка Донбасу» в Шахівській ОТГ, фестиваль «Смоляний куліш» у Іллінівській ОТГ. Завдяки обласному кулінарному змаганню, яке відбулось на День Незалежності минулого року, вся Донеччина дізналась, що найсмачніший борщ готують у Олександрівській громаді, яка посіла перше місце в кулінарному батлі. Згодом побідне змагання в кулінарній майстерності вдбулось у самій Олександрівській селищній ОТГ, де куховарили та змагались між собою старостинські округи.

Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування й надалі допомагатиме громадам з формуванням позитивного іміджу, роботою над брендуванням території та розробкою символіки ОТГ, запевняє Максим Ткач, радник з питань децентралізації. Експерти вивчатимуть кращі практики інших територій, щоб пропонувати громадам Донеччини ефективні рішення.