Громади Донеччини отримали інфраструктурну субвенцію

02.05.2019
Донецький ЦРМС

Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням затвердив  розподіл субвенції на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2019 році. Десять ОТГ Донецької області загалом отримали майже 37 млн грн. Про це повідомляє Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Найбільшу суму інфраструктурної субвенції держава виділила для Лиманської міської ОТГ – майже 9,3 млн грн. Наступною за обсягом отриманих грошей стала Олександрівська селищна ОТГ – понад  6,3 млн грн. Ця громада була утворена в 2018 році і зараз уперше буде використовувати інфраструктурну субвенцію, зазначає Артем Колодезний, радник з питань регіонального розвитку Донецького ЦРМС. Соледарська міська ОТГ отримала від держави майже 5,4 млн грн, Іллінівська сільська ОТГ – майже 5,2 млн. грн. Найменшу суму інфраструктурної субвенції надали Званівській сільській ОТГ – 1,2 млн грн.

У порівнянні з минулим роком громади Донецької області отримали меншу суму підтримки від держави. За словами Артема Колодезного, в 2018 році дев’ять ОТГ Донецької області отримали 33 млн грн субвенції на формування інфраструктури, а в 2019 році десять громад отримали майже 37 млн грн.

До речі, в  поточному році Кабмін затвердив зміни до Порядку та умов надання субвенції на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Постанова зобов’язує ОТГ подавати на фінансування за рахунок інфраструктурної субвенції такі проекти, які враховують потреби різних соціальних груп та рівних прав і можливостей жінок і чоловіків. Такі  зміни мають сприяти  ефективному використанню коштів інфраструктурної субвенції, а також приросту або оновленню основних фондів комунальної форми власності об’єднаних територіальних громад.