Хто першим приєднається до Маріуполя

14.01.2019
Донецький ЦРМС

Аби процеси об’єднання активізувались у південній частині Донецької області, Маріуполь чекав на затвердження двох важливих документів – закону, який спрощує утворення об’єднаних громад навколо міст обласного значення шляхом приєднання, а також змін до Перспективного плану формування територіальних громад Донецької області. Перший документ затвердила в травні минулого року Верховна Рада, другий – у листопаді Кабінет Міністрів.

За діючим Перспективним планом формат потенційної Маріупольської ОТГ був дещо змінений. Пропонується утворити окрему Сартанську селищну громаду (яка раніше вбачалась у складі Маріупольської), а до Маріуполя приєднати Бердянське та Покровське з Мангушського району.

З виїзною консультацією з питань активізації децентралізації Маріуполь відвідала команда Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Поки не вирішеним залишається питання з Виноградською сільською радою. Свого часу територію приєднали до Маріуполя, проте саму сільську раду не ліквідували. Маріуполь має наміри вирішити питання відновлення сільської території, а вже потім її приєднання до Маріуполя.  Розв’язання проблеми адміністративно-територіального устрою лежить у площині компетенції Верховної Ради та займе певний час для проходження всіх бюрократичних моментів.

Серед перших, з ким Маріуполь має намір розпочати створення Маріупольскої ОТГ,  буде селище Старий Крим, розповів Олександр Комар, начальник відділу міжмуніципального співробітництва Маріупольської міської ради. Вже в січні – лютому поточного року мають бути прийняті перші рішення обох рад – міської та селищної, відбутись громадські обговорення питання приєднання до Маріуполя, щоб у квітні подати документи на Донецьку ОДА та чекати висновку про можливість створення Маріупольської ОТГ.

Кожному населеному пункту, яке готове приєднатись до Маріуполя, міська рада уже зараз надає підтримку. У селища Старий Крим не вистачає власних коштів навіть на здійснення операційних видатків, - коментує Олександр Комар. Доходи місцевого бюджету складають 2,2 млн грн, а видатки разом з інвестиціями 6,2 млн грн Стратегічних планів на розвиток Старого Криму вистачить на 90 млн грн. У поточному році тут за кошти ДФРР ремонтуватимуть місцеву школу, загальна вартість проекту складає понад 20 млн грн.

Під час робочої наради експертів Донецького ЦРМС та представників Маріупольської міської ради приділили увагу процедурним питанням процесу приєднання, тим рішенням, які необхідно прийняти. Важливим питанням, яке вже зараз Маріуполь може вирішувати, є розбудова управління в тих населених пунктах, які приєднуються, обговорення, які посадові особи будуть допомагати в майбутньому старості тощо. Під час спілкування з радниками Донецького ЦРМС обговорили також перспективи формування за новими принципами майбутніх районів у Донецькій області.