Міста на Донеччині стануть зручними для жителів та гостей

07.08.2019
Донецький ЦРМС

У конкурсі малих грантів для неприбуткових організацій від Київського діалогу серед 14 переможців були три проекти з Донецької області - з Бахмуту, Дружківки та Маріуполя. Про це повідомляє Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою".

Загалом на конкурс поступили 34 проектні заявки з 26 міст та ОТГ. Київський діалог обрав 14 з них, тематика яких відповідає  основним напрямкам роботи: розвиток міських просторів, Smart City і прозорі бюджети, інструменти громадської участі та молодіжна політика в громаді. Проекти будуть реалізовані до листопада поточного року.

"Відкрий своє е-врядування: Будь SMART! " - цей проект буде реалізований в  Бахмуті. Проведуть  дослідження потреб мешканців міста та людей, що переміщуються з окупованої території. Ініціаторки проєкту, громадська організація «Агенція зі сталого розвитку та інновацій», інформуватимуть про можливості е-врядування жителів міста Бахмут. Їх завданням є налагодження комунікації зі сторонами процесу для розробки якісних е-сервісів для громади, донесення найкращого національного та міжнародного досвіду, навчання молоді та окреслення окремих напрямків розвитку е-врядування у громаді.

У червні поточного року місто Бахмут стало центром об'єднаної територіальної громади. Рішення про її створення шляхом приєднання прийняли на пленарному засіданні сесії міської ради, до міста приєднались 7 навколишніх сіл та селищ.

Реформа децентралізації спрямована на підвищення якості надання послуг жителям громади, нагадує Максим Ткач, радник з питань децентралізації Донецького ЦРМС. Покращення якості послуг має дві складові – з одного боку, це комфортне середовище надання послуг, створення для цього відповідної інфраструктури. А по-друге, це психологічний стан як отримувачів послуг, так і службовців, які ці послуги надають.  Саме такі проекти були відібрані для реалізації в цьому конкурсі.

«Важливо, що свої зусилля на позитивні зміни спрямовують громадські організації, а не лише місцева влада – активні жителі залучають додаткові, позабюджетні гроші, на розвиток території», - додає Максим Ткач.

Ще два цікавих проекти від Донецької області стали переможцями конкурсу.

"Знайомтесь, Маріуполь" – у  форматі гри та квестів і з використанням інтерактивної карти авторки проєкту планують знайомити школярів 9-11 класів з історією Маріуполя, механізмами роботи маріупольської міської ради, сферами розвитку сучасного міста, діяльністю молодіжних громадських організацій та ініціатив.

" EasyWay: безпечний та комфортний автобусний рух у Дружківці». В рамках проєкту передбачається підключення всіх автобусів, які виходять на маршрути, до системи EasyWay – онлайн сервісу, що надає інформацію про всі маршрути та зупинки громадського транспорту, дозволяє спостерігати за пересуванням транспорту в реальному часі завдяки GPS. Для цього проєктом заплановане придбання відповідних GPS-трекерів та їхнє встановлення на всіх автобусах, що курсують містом. Також громадська організація «Україна можливостей» проведе інформаційну кампанію щодо особливостей використання цього телефонного додатку та його функціональних переваг.