На Донеччині будують ще чотири Центри безпеки

29.07.2019
Донецький ЦРМС

До кінця поточного року в Донецькій області відкриють чотири нові Центри безпеки – у Новотроїцькому, Хлібодарівці, Андріївці та Ольгінці. Про це йшла мова під час робочої наради керівництва облдержадміністрації з представниками місцевої влади, ДСНС та Нацполіції.

На сьогодні в Донецькій області вже створені та функціонують 10 Центрів безпеки – частина з них на території об’єднаних громад, частина – в адміністративних центрах потенційних ОТГ. Про це повідомляє Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою". На завершальній стадії будівництва – чотири Центри безпеки – в Новотроїцькому, Ольгінці, Хлібодарівці Волноваського району та в Андріївській ОТГ. Уся територія – сільська або селищна.

За словами Максима Ткача, радника з питань децентралізації Донецького ЦРМС, у результаті реформи громади отримують нові повноваження, в тому числі в сфері публічної безпеки. З 2015 року в Донецькій області  відбувається реалізація проекту зі створення  інфраструктури для надання послуг у сфері безпеки: місцеві пожежні команди, залучення добровольців, надання приміщення в Центрі безпеки  для дільничих подіцейських тощо.

На створення відповідної інфраструктури гроші виділяють з обласного бюджету. В одних випадках будуть нову будівлю Центра безпеки, в інших – проводять реконструкцію діючої пожежної частини, якщо це доцільно.  За пілотним проектом, Центри безпеки створюють  як на території об’єднаних громад, так і на території потенційних громад, зазначених у перспективному плані.

«Для нас важливо у доволі короткий термін завершити будівництво чотирьох центрів безпеки – у Новотроїцькому, Хлібодарівці, Андріївці та Ольгінці. Ці проекти наразі на завершальній стадії будівництва, і обласна влада готова надати усю необхідну допомогу для того, аби вони почали працювати вже у цьому році», - заявив під час наради Вадим Філашкін, застпник голови Донецької ОДА .