Сіверська ОТГ придбала автовишку в комунальну власність

09.11.2018
Донецький ЦРМС

Сіверська міська ОТГ у Донецькій області була утворена в квітні 2017 року, разом з містом об’єднались три навколишні  сільради, після чого загальна численність населення  об’єднаної громади стала майже 14 тис. мешканців. До кінця минулого року об’єднана громада жила за старими правилами і лише з 1 січня 2018 року перейшла на прямі міжбюджетні відносини з державою. Перевагами утворення ОТГ є можливість отримати субвенцію на посилення інфраструктури об’єднаної громади.

У Сіверська був перший досвід оформлення документів та подання проектів на отримання інфраструктурної субвенції. Методологічну допомогу молодій громаді надавав Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Експерти ЦРМС спільно з департаментом економіки Донецької ОДА провели серію навчань з підвищення  навичок у проектному менеджменті з метою підготовки проектів для фінансування за рахунок інфраструктурної субвенції в 2018 році. За словами Артема Колодезного, радника з питань регіонального розвитку Донецького ЦРМС, особливо корисним такі навчання були для тих громад, які вперше отримують цю субвенцію. Серед таких були Званівська, Сіверська та Андріївська ОТГ.

Свою першу інфраструктурну субвенцію Сіверська громада вирішила спрямувати на посилення потужності парку комунальної техніки і купити автовишку. Від держави сума субвенції склала 1,7 млн. грн. Майже 170  тис. грн довелось додати з місцевого бюджету Сіверської громади. Нова автовишка вже прибула в Сіверськ, проходить необхідну реєстрацію та готується до перших робочих днів.

Олександр Рибачук, перший заступник Сіверського міського голови, зазначає, що автовишка давно була потрібна об’єднаній громаді. Сіверська ОТГ має розгалужену мережу вуличного освітлення, утримання якої потребувало великої суми коштів.

«Щоб замінити одну лампочку, найнятій автовишці платили по 30 грн., найближча спеціалізована техніка знаходиться в Бахмуті, за 40 кілометрів, а через одну лампочку ніхто не їхав, чекали достатніх  об’ємів, - розповідає Олександр Рибачук. – Відтепер ми самі будемо міняти лампочки і вулиці завжди будуть освітлені». Також автовишка знадобиться для зовнішнього утримання п’ятиповерхівок, ремонту фасадів, балконів та покрівель. Спеціалізована техніка стане в нагоді для ліквідації аварійних дерев, яких багато на території Сіверської ОТГ. Щоб підрядники з Бахмута спиляли одне дерево, доводилось платити по 2,5 тис. грн.

Комунальна автовишка буде передана на баланс Серебрянського ЖКП та буде обслуговувати територію всієї об’єднаної громади. В подальшому можливе надання платних послуг сусіднім ОТГ, де подібної техніки поки нема. В планах Сіверської громади на наступний рік використати інфраструктурну техніку для придбання багатофункціонального екскаватора.

"У поточному році декілька ОТГ Донецької області вирішили спрямувати інфраструктурну субвенцію на закупівлю техніки, коментує Артем Колодезний, радник з питань регіонального розвитку Донецького ЦРМС. -  У Соледарській ОТГ , наприклад, придбали шкільні автобуси та завершують процедуру закупівлі іншої спеціалізованої комунальної техніки - комбінованої дорожньої машини.  Званівська ОТГ до кінця року також посилить свій парк техніки екскаватором-навантужувачем, а на зекономлені кошти в результаті закупівлі придбають деревоподрібнюючу машину".

Загальна сума інфраструктурної  субвенції в поточному році для 9 об’єднаних громад Донецької області складає 33 млн. грн.  На 2019 рік у Донецькій області вже 10 громад будуть чекати на інфраструктурну субвенцію: добавиться Олександрівська ОТГ, перші вибори в якій відбулись в квітні  поточного року. Донецький ЦРМС готовий й надалі допомагати громадам з якісною підготовкою документів для подання проектів на інфраструктурну субвенцію.