Сіверська ОТГ вчиться розвивати мобільність у громаді

11.02.2019
Донецький ЦРМС

Представники Сіверської ОТГ взяли участь у стартовій конференції «Підтримка та розвиток сталої мобільності в ОТГ», організатором якої виступила Програма «U-LEAD з  Європою».

Сіверська міська ОТГ стала єдиною громадою з Донецької області, яка разом з іншими ОТГ з 18 областей України відібрана для участі в проекті «Підтримка та розвиток сталої мобільності в об'єднаних територіальних громадах» Програми «U-LEAD з Європою», що втілюватиметься спільно з Кластером сталої мобільності GIZ. Загалом заявки подавали 128 претендентів, а відібрані 30 об’єднаних громад.

Перший тренінг уже відбувся в Києві. Від Сіверської ОТГ участь у навчанні взяли представники відділу економічного розвитку, торгівлі та інвестицій - Наталія Капінус та Ніна Котинська.

«Під час тренінгу говорили про проблеми з мобільністю у об'єднаних громадах, як розшукати гроші на покращення транспортної інфраструктури, – розповідає Наталія Капінус, начальник відділу економічного розвитку Сіверської міської ради. – Вчились якісному проектуванню, розбирались з конкуренцією ідей Нам розповідали, яким чином утворити Інтегровані служби управління громадським транспортом, створити велосипедну інфраструктуру, впорядкувати управління паркуванням, забезпечити дорожню безпеку. Це було лише перше навчання, попереду ще декілька зустрічей. На березень отримали завдання проаналізувати проблеми в своїй громаді, вирішення яких допоможе покращити транспорту мобільність».

За результатами навчання громади отримають технічну допомогу у розробці стратегічних документів у сфері розвитку громадського та соціального транспорту, що сприятимуть застосуванню сучасних підходів для популяризації сталих способів пересування, тобто таких, які завдають мінімальний негативний вплив на довкілля та економіку.

«Територіальні громади після об’єднання мають налагодити транспортне сполучення між населеними пунктами, якого раніше вони не мали, - зазначає Максим Ткач, радник з питань децентралізації Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». - Укрупнення території об’єднаної громади, сучасний розвиток економіки вимагає прискорення мобільності  населення. Перед ОТГ постає виклик – організація сучасної транспортної мережі на своїй території».

На думку експерта, представники місцевої влади раніше не стикались з подібними викликами, розв’язати частину з них допоможе проект Програми «U-LEAD з Європою».  Громади матимуть сучасну  методологічну  оцінку транспортних потоків, розрахунок ресурсів ОТГ у цій галузі. В подальшому це допоможе створити комфорту транспортну мережу  з адекватними ресурсами , яка зможе забезпечити потреби жителів у мобільності всередині громади.