Скільки районів сформують у Донецькій області

11.06.2019
Донецький ЦРМС

У Донецькій області продовжують обговорювати формат нових районів та зміни в адміністративно-територіальному устрої. Участь у черговому засіданні робочої групи з підготовки пропозицій, яке відбулось в Донецькій ОДА, взяв Максим Ткач, радник з питань децентралізації Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Обговорювались різні варіанти поділу території Донецької області на нові укрупнені райони. Представники Донецької ОДА бачать після реформування чотири райони на підконтрольній українській владі території:  Краматорський, Покровський, Вугледарський, Маріупольський. Експерти з Києва презентували проведений аналіз адміністративно- територіального устрою Донецької області та запропонували свій варіант поділу. Він аналогічний першому, але замість Вугледарського запропонований Волноваський район, який за територіальними характеристиками майже співпадає з Вугледарським. Також експерти з Києва розраховують на формування Бахмутського райну, але побоювання викликає кількість населення, яка може бути менше 150 тис. жителів, що не відповідатиме методиці.

Максим Ткач, радник з питань децентралізації, звернув увагу на формування Вугледарського чи Волноваського районів, з тим урахуванням, чи буде в місті Вугледар вистачати приміщень для структур районного рівня та органів місцевого самоврядування Вугледарської ОТГ. При цьому місто Волноваха й нині є діючим районним центром з усіма необхідними адміністративними будівлями.

Також експерт з децентралізації запропонував детальніше приділити увагу новому Бахмутському району, до складу якого у випадку його формування можуть увійти територія нинішніх Бахмутського  та Костянтинівського району, Соледарської та Сіверської міських ОТГ, Ілінівської сільської ОТГ,  потенційних Часовоярської та Торецької міських ОТГ. У такому випадку населення буде вистачати, але доведеться розділити великий Краматорський район.

Щодо Краматорського району, то його можуть очікувати й інші зміни. Територія нинішнього Олександрівського району, де сформовані Олександрівська та Новодонецька селищні ОТГ, за пропозиціями експертів має бути віднесена до великого Покровського району. Але олександрівці своє майбутнє бачать у складі Краматорського району, з яким є пряме транспортне сполучення.