У Часів Ярі на Донеччині відкрили сучасний Центр адмінпослуг

11.09.2019
Донецький ЦРМС

Місто Часів Яр, яке готується стати центром об’єднаної територіальної громади, вже відбуваються позитивні зміни. Тут відкрився сучасний Центр надання адміністративних послуг – відтепер жителям міста не доведеться їхати до райцентру  за послугами. Участь в урочистому відкритті ЦНАПу взяли керівники штабу ООС, Бахмутського району, представники Донецької ОДА, соціальних служб області, експерти Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою», представники Програми «U-LEAD з Європою» з покращення якості надання адміністративних послуг населення.

Раніше в Часів Ярі не було Центру надання адміністративних послуг. Місцеві жителі їздили бо Бахмуту – в один бік квиток на автобус коштує 22 гривні, а дорога триває до 40 хвилин. У 2017 році почалась реалізація проекту зі створення ЦНАПу в Часів Ярі. Гроші були надані з ДФРР при співфінансуванні з місцевого бюджету. Трохи більше 6,8 млн грн пішли на реконструкцію будівлі під Центр адмінпослуг по вул. Цілинників, 2, закупівлю меблів та обладнання. Капремонт обійшовся у 5,2 млн грн, на обладнання витратили 1,6 млн грн. Встановили автоматизовані робочі місця, придбали робочу станцію для оформлення паспортів  тощо.

ЦНАП розташований у центральній частині міста поряд з адмінбудівлею міської ради. На прилеглій території облаштували місця для автомобільної стоянки, велопарковку. У Центрі адмінпослуг є дитячий куточок, вільний Wi-Fi та робоче місце для самообслуговування. Через банківський термінал можна сплатити комуналку чи збір за адміністративні послуги.

У минулому році місто Часів Яр увійшло до переліку семи територіальних громад Донецької області, яких Програма «U-LEAD з Європою» відібрала для надання інституційної та методичної допомоги. Поки в майбутньому Часовоярському ЦНАПі тривали ремонтні роботи, в листопаді минулого року представники Програми «U-LEAD з Європою» відвідали місто, на власні очі побачили потреби Центру адмінпослуг, поспілкувались з місцевою владою. Навесні поточного року підписали Меморандум про взаємодію. Експерти Програми проводили навчання для працівників Часовооярського ЦНАПу, організували навчальний візит до Луцька з метою вивчення досвіду з організації роботи Центру адмінпослуг.

Відтепер, після відкриття ЦНАПу, в Часів Ярі стали доступними 182 різного виду адміністративні послуги – це навіть більше, ніж в Бахмутському районному Центрі адмінпослуг. У тій же будівлі розмістили управління з питань соціального захисту, військово-облікове бюро, спеціаліста  з житлових питань.  Найближчим часом розпочнуть оформлення паспортів. Місцевим жителям не доведеться бігати по інстанціях з метою отримання послуг, а все можна буде зробити в одному місці, комфортному для відвідувачів.