У дитини з Сартани з’явились власні магніти завдяки Програмі «U-LEAD з Європою»

04.02.2019
Донецький ЦРМС

У минулому році за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» проводився всеукраїнський конкурс «Великі світлини маленьких місць: моя громада – наше майбутнє». На цей конкурс організатори пропонували надсилати аматорські фото, зміст яких символізував би зміни, які відбуваються в Україні в рамках децентралізації. Згодом серед усіх надісланих робіт були відібрані найкращі світлини – по одній з кожного регіону. Донецьку область представила робота Тетяни Папуш з Сартани, невеликого селища під Маріуполем.

У Києві минулого року відбулась урочиста презентація робіт переможців, участь у якій взяли не лише автори фото, але й комунікатори відокремлених підрозділів установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», створеного за підтримки Програми U-LEAD з Європою».

«Коли побачила оголошення про цей конкурс, вибрала дві фотографії. Навіть не очікувала, що фото бабусі та дівчини буде серед числа переможців, - розповіла Донецькому ЦРМС Тетяна Папуш, автор світлини «Всередині себе всі ми одного віку». -  Це фото зробила під час святкування Дня селища Сартани – такі свята об’єднують людей. Спочатку думала назвати фото «Я-громада», але потім вирішила зосередитись на головному – різні покоління, як молодь, так і люди похилого віку чекають на зміни, вірять у краще. Для мене фото без героя начебто неживе,  навіть не думала відправляти на конкурс природу чи пам’ятки».

Згодом  U-LEAD використав фотографії переможців для друку сувенірної продукції – листівок та магнітів, які розіслали по регіонах для подальшого розповсюдження. Отримав такі пакунки й Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування.  Команда Донецького ЦРМС вирішила розшукати бабусю та маленьку дівчину, зображені на фото. Теорія «шести рукостискань» (у нашому випадку менше) спрацювала – ми знайшли контакти мами дитини. Відправляти подарунок  Новою поштою нам здавалось нецікаво, вирішили передати особисто. Офіс Донецького ЦРМС знаходиться в Краматорську, на півночі Донецької області. Селище Сартана –під Маріуполем, на півдні. Через те що частина Донеччини окупована, дорога з півночі на південь складна і трохи менше 300 кілометрів доводиться долати близько шести годин.

Щасливим збігом стало те,  що експерти Донецького ЦРМС  проводили для депутатів та посадовців потенційної Сартанської ОТГ дводенний тренінг у Маріуполі. Отже, поїхавши на тренінг, вони взяли подарунок для героїв світлини. Сувенірну продукцію  передали Юлії Онищенко,  секретарю Сартанської селищної ради, а вона вже передала листівки та магніти родині.

«Перемога в конкурсі фотографії, де зображена моя матуся та моя донька було повною несподіванкою для нас, ми дуже зраділи, коли побачили  новини в соціальних мережах ! – розповідає Марина Нагорняк. -  Моїй донці, Ніколь, тоді було півтора рочки. На руках її тримає бабуся, Валентина Миколаївна. З нагоди свята – Дня селища Сартани грецький костюм дитині пошила її хрещена мати. Разом з кумою ми беремо участь у народному ансамблі «Сартанські самоцвіти» - для Ніколь пошити такий же костюм, у яких виступають артисти. Наша родина має грецькі корені, впевнені, що любов до свого народу треба виховувати з малих років».

За словами Марини, дівчинка  зраділа магнітикам та листівкам, впізнала себе на цих фото. Сувенірна  продукція відтепер прикрашатиме оселю родини і стане доброю згадкою про дитинство  Ніколь.