У Іллінівській громаді будують амбулаторії

08.01.2019
Донецький ЦРМС

Будівництво амбулаторій розпочалось у Іллінівській сільській громаді. Гроші  на нові амбулаторії в сільській місцевості були виділені з державного бюджету.

«У Іллінівській сільській ОТГ розпочали будувати дві амбулаторії – в адміністративному центрі громади та селі Клебан Бик, - повідомив Володимир Маринич, Іллінівський сільський голова. – З державного бюджету виділили 9 млн. грн., ще 1 млн.грн. склало співфінансування з бюджету громади – така була умова будівництва амбулаторій».  Хоча в обох селах амбулаторії працюють, проте зручностей для роботи медиків та прийому пацієнтів нема: в іллінівській амбулаторії прохолодно, в Клебан Бику старе приміщення. Ці два села обрали для зведення нових об’єктів через кількість населення, що проживає на їх території. В Клебан Бику жителі заключили з місцевим лікарем уже 2 тисячі декларацій, що є вагомим показником для сільської місцевості.

«Нові амбулаторії повністю відповідатимуть сучасним стандартам, будуть оснащені  усім необхідним для надання на такому рівні медичної допомоги обладнанням, до того ж, громада отримає нову автівку для лікаря, - зазначає Володимир Маринич. - Очікується, що вже  навесні нові амбулаторії  будуть готові приймати пацієнтів».

На сьогодні сільські амбулаторії будують по всій країні. Загалом по  Україні схвалено до фінансування 517 проектів будівництва нових амбулаторій  на суму 2,9 млрд гривень. Також комісія Мінрегіону погодила пропозиції щодо закупівлі 497 службових автівок для медиків, які працюватимуть у нових амбулаторіях. У Донецькій області до першого пулу потрапив 21 об’єкт будівництва амбулаторій в сільській місцевості, коментує Сергій Івахнін, радник з місцевих фінансів Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Серед об’єднаних територіальних громад перші амбулаторії з’являться у селах чотирьох сільських ОТГ, повідомляє Донецький ЦРМС.  У Іллінівській сільській ОТГ нові об’єкти з’являться у самій Іллінівці та селі Клебан Бик.  У Олександрівській селищній ОТГ амбулаторію збудуть у селі Михайлівка. У Черкаській селищній ОТГ – у селі Прелесне, в Соледарській міській ОТГ – у селі Никифорівка.