У Олександрівській громаді збудують дитячий комплекс та сучасний Центр адмінпослуг

10.10.2018
Донецький ЦРМС

Олександрівська ОТГ готує документи на реконструкцію будівель та споруд соціальної значимості. Під час наради в селищній раді розглянули кілька варіантів капітального ремонту приміщень Олександрівського центру культури і дозвілля, обговорили ескізний проект реконструкції будівлі колишньої санстанції, а також опрацювали пропозиції створення у адмінбудівлі райвідділу освіти новітнього комплексу для роботи з дітьми.

«Адміністративна будівля, де сьогодні розташований відділ освіти Олександрівської РДА, має бути використана за її цільовим призначенням, а саме розмістити у собі дитячий заклад, - наголосила Людмила Борисевич, Олександрівський селищний голова. - Ми маємо намір готувати проектно-кошторисну документацію для створення дитячого комплексу. А яким він буде – спортивним, оздоровчим, туристичним чи розважальним – має вирішити громадськість».

У будівлі колишньої санепідстанції зможуть розміститись селищна рада та Центр надання адміністративних послуг у форматі «прозорого офісу». На даху будівлі планують встановити  сонячну електростанцію, потужності якої вистачить на обслуговування не тільки адмінбудівлі, а й зовнішнього освітлення мікрорайону та інших соціальних об’єктів. Під час наради обговорили також архітектурне рішення реконструкції будівлі районного Центру культури та дозвілля. Селищний голова підкреслила, що громаді потрібен Центр із великою концертною залою, приміщеннями для занять гуртків і секцій різного напрямку, інформаційним центром з комп’ютерами та доступом до мережі інтернет.

До кінця року планується заключити договір на виготовлення проектно-кошторисної документації соціально важливих інфраструктурних об’єктів, після чого можна буде залучати кошти для втілення цих проектів у життя. Як повідомили в Олександрівській селищній раді, проектно-кошторисну документацію громада виготовлятиме за кошти місцевого бюджету, а реалізація проектів буде можливою через ДФРР, участь у міжнародних проектах чи залучення грантових коштів.

 «Олександрівська селищна громада наймолодша серед усіх 10 ОТГ Донецької області. Перші вибори тут відбулись в квітні поточного року, але вже від самого початку громада завзято розпочала працювати над розвитком території, посиленням інфраструктури, - коментує Артем Колодезний, радник Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». - Навесні поточного року Донецький ЦРМС організовував навчання у Святогірську для тих громад,  які вперше подають документи на участь у конкурсі ДФРР, на отримання інфраструктурної субвенції. Представники Олександрівської громади також узяли активну участь у тренінгу, хоча об’єднана громада подавати на ДФРР чи отримувати інфраструктурну субвенцію зможе лише з наступного року, коли перейде на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом».

Наявність якісно підготовлених проектів з прорахованим кошторисом дозволить Олександрівській громаді не гаяти час та подавати проекти на участь у різних конкурсах , які реалізовуватимуться як за рахунок державних коштів, так і рамках міжнародної допомоги, додав радник Донецького ЦРМС.