Громади в мережі. Новостворені ОТГ налагоджують комунікацію із мешканцями

13.05.2019
Житомирський ЦРМС

У грудні 2018 року шість громад Житомирщини пройшли етап перших виборів. Сьогодні всі шість громад сформували органи управління та розпочали процес підготовки та реалізації різних проектів та заходів модернізації інфраструктури. Саме на цьому етапі у шести громадах почали налагоджувати механізми комунікації з населенням. Адже для успішності реалізації вищезгаданих проектів необхідно максимально залучити мешканців та  роз’яснити людям необхідність та переваги таких кроків.

Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України, регулярно проводить навчання для фахівців громад з комунікації, СММ, сторітелінгу та стратегій комунікації.

«Побутує думка, що перед тим як розповідати щось про громаду, варто реалізувати декілька значних проектів, аби було чим похвалитись. Але життя громади - це не лише ремонти та будівництво. Є ще маса різних потреб й питань, які потрібно роз’яснювати щодня. Тому формувати сталу комунікацію з населенням потрібно одразу та всіма доступними каналами», - переконує Дмитро Клименко, радник з комунікації Житомирського ЦРМС.

Так у березні вже відбулись навчання для фахівців ОТГ «Налагодження співпраці між ОТГ та ЗМІ», а вже у травні розпочались виїзні консультації до нових громад під час яких Дмитро Клименко допомагає створювати механізми комунікації.

У Вільшанській ОТГ вже створили сторінку громади у Фейсбуці та розробили стилізовані дошки оголошення «Вулик Вільшанської громади». Такі дошки будуть розміщені у всіх селах громади, для максимального охоплення аудиторії. Також у громаді планують створити свій інформаційний бюлетень для інформування старшого покоління мешканців громади.

«Фейсбук, дошки оголошення, інформаційний бюлетень – це елементи системи спілкування з мешканцями громади. Крім того, ми проводимо регулярні зустрічі та публічні заходи на яких також обговорюємо питання розвитку громади», - наголошує Сергій Мельник, голова Вільшанської сільської ради.