У Житомирі відбулась низка заходів для підприємців та ГО організованих представництвом ЄС в Україні

10.02.2019
Житомирський ЦРМС

Підприємці, експерти в сфері торгівлі та консалтингу, представники бізнес-асоціацій та бізнес-клубів Житомирщини стали учасниками семінару від Представництва ЄС в Україні «Участь у європейських торговельних форумах і виставках: можливості для українського бізнесу». Про успішне представлення підприємців на торговельних виставках і форумах та про кроки до успіху торговельних місій українських підприємців розповідала керівниця сектору популяризації підприємництва та програм підтримки Офісу розвитку малого та середнього підприємництва Анна Петрова.

Також під час семінару було представлено можливості для участі українських бізнесменів у торговельних виставках ЄС, способи просування компаній на торговельних місіях та програми від Євросоюзу для підприємців України. Пройшов семінар на базі Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування сьогодні, 8 лютого.

Нагадаємо, що посол Європейського Союзу в Україні, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні  Й. В. Хюґ Мінґареллі у рамках свого робочого візиту 7 лютого побував на відкритті інформаційного центру ЄС на базі Житомирського національного агроекологічного університету. Центр при ЖНАЕУ буде відкритим майданчиком, а скористатися ним зможуть усі житомиряни та мешканці області, у тому числі представники інших навчальних закладів.

У просторому приміщенні є усі необхідні умови для проведення тренінгів, конференцій, круглих столів та безпосередньо навчальних пар для студентів, які здобувають освіту за спеціальністю "Міжнародні економічні відносини" тощо. Крім того, на базі інформаційного центру ЄС  у ЖНАЕУ регулярно проводитимуться інформаційні заходи для студентів та викладачів з найбільш актуальних питань стосовно діяльності Європейського Союзу, його відносин з Україною, презентації освітніх програм ЄС для студентів та молодих науковців.

Усі необхідні інформаційні матеріали, видання та посібники надаються безпосередньо з центрального офісу ЄС у Люксембурзі. У рамках зустрічі ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан підписав угоду з Послом Європейського Союзу в Україні Хюґом Мінґареллі про подальшу співпрацю  у різних сферах. Сам Посол акцентував увагу на тому, що протягом тижня у ЖНАЕУ та інших установах міста пройде ряд заходів при підтримці Представництва Європейського Союзу в Україні:

 - у співпраці з Українським освітнім центром реформ чотириденна сесія EU Study Days in Ukraine (Єврошколи);

 - тренінг для громадських організацій про участь в європейських грантових конкурсах;

 - гра «Еліас» для молоді на тему Європейського Союзу;

 - лекція експертів проекту Європейського Союзу «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні».  

Студенти та викладачі Житомирського агроуніверситету мали можливість безпосередньо поспілкуватися з почесними гостями. Також Посол висловив захоплення і підтримку тим процесам і реформам, які відбуваються в Україні протягом 5 років попри складну ситуацію на Сході країни.

ФОТО Житомирської ОДА та Сергія Романовича.