4 села Мукачівського району уклали міжмуніципальну угоду для створення ЦНАПу

14.03.2019
Закарпатський ЦРМС

Потенційний центр ОТГ село Горонда Мукачівського району уклало угоду про міжмуніципальне співробітництво з селами Чомонин, Страбичово та Жнятино з метою відкриття спільного ЦНАПу, який би обслуговував потреби мешканців чотирьох сіл. Про це повідомив Павло Рябоконь, радник з питань муніципальних послуг Закарпатського ЦРМС, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Укладена угода передбачає, що майбутній ЦНАП буде розташований у приміщенні Горондівської сільради. Горонда готова виділити необхідні кошти для ремонту та реконструкції. В інших трьох селах будуть відкриті віддалені робочі місця та працюватимуть спеціалісти, які прийматимуть заявки від мешканців на місці. Всього майбутній ЦНАП обслуговуватиме близько 15 тисяч мешканців чотирьох сіл.

Міжмуніципальна угода була укладена спеціально для того, щоб взяти участь у Фазі впровадження Програми «U-LEAD з Європою» в напрямку покращення надання адміністративних послуг населенню. Весь процес укладення угоди відбувався з допомогою Закарпатського ЦРМС. Зокрема, фахівці Центру допомогли розробити проекти рішень виконкому Горондівської сільради, проекти рішень сесій сільрад з урахуванням норм чинного законодавства, розробили дорожню карту, вели консультаційний супровід.

Міжмуніципальна угода між чотирма селами на Мукачівщині стала лише третьою, укладеною на Закарпатті і першою, прийнятою для створення спільного ЦНАПу.

Нагадаємо, потенційна Горондівська об’єднана територіальна громада ще у 2017 році підготувала документи про створення ОТГ та подала їх на розгляд Закарпатської ОДА, однак позитивного висновку так і не отримала.