Дві Закарпатські ОТГ отримають держфінансування для будівництва ЦНАПів

15.05.2019
Закарпатський ЦРМС

Представники Полянської та Баранинської ОТГ Закарпатської області успішно захистили свої проекти побудови нових приміщень для обладнання Центрів надання адміністративних послуг у громадах. Захист відбувся на початку тижня в комісії при Міністерстві соціальної політики України. Таким чином, у громадах розраховують, що будівництво буде завершене вже до кінця цього року. А оскільки обидві громади беруть участь у Програмі «U-LEAD з Європою» в напрямку покращення надання адміністративних послуг населенню, - меблі, обладнання, а також навчання персоналу вони отримають від Програми.

Раніше, Баранинська та Полянська ОТГ розпорядженням Кабінету міністрів України від 24 квітня 2019 року «Про внесення змін до переліку міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад, що мають намір створити та забезпечити функціонування центрів надання адміністративних послуг, у тому числі послуг соціального характеру, в форматі “Прозорий офіс”, потрапили до доповненого переліку. А вже цього тижня отримали підтвердження, що роботи будуть профінансовані за рахунок держбюджету.

Полянська ОТГ отримає близько 9 мільйонів гривень. Ще два мільйони громада вкладе з власного бюджету. За словами голови ОТГ Івана Дрогобецького, роботи тут розпочнуться вже в найближчі дні. А завершити ремонт повинні до кінця поточного року. Втім, голова не сумнівається, що все встигнуть. «Запрошуємо всіх на відкриття ЦНАПу в Полянській ОТГ, який відбудеться 23 грудня 2018 року – на день народження нашої громади», – пропонує він.

Що стосується ЦНАПу в Баранинській ОТГ, то тут громада зі свого бюджету профінансує роботи на 4 мільйони гривень. Ще 5,8 мільйона надасть держава. Тут розраховують, що гроші надійдуть протягом місяця, що дозволить завершити всі роботи ще в 2019-му.

Зауважимо, на шляху до цього успіху і Баранинська, і Полянська ОТГ йшли разом із Закарпатським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. Зокрема, фахівці центру проводили регулярну консультаційну роботу в громадах, а також допомагали розробляти проекти ЦНАПів.

«Це дійсно дуже велике досягнення для наших громад, – коментує Іван Дем’янчук, директор Закарпатського ЦРМС. – Успіх Поляни та Баранинців ще раз свідчить, наскільки ОТГ є ефективнішими та економічно спроможнішими, ніж необ’єднані громади. Це той нелогічний з точки зору математики випадок, коли 1+1 дорівнює не 2, а 3,4 й більше. Думаю, жодне село чи селище не зуміло б реалізувати такі масштабні й дорогі проекти. Зробити це можна лише після створення ОТГ, переходу на прямі міжбюджетні відносини та, відповідно, зростання місцевих бюджетів. Крім того, рішення Кабінету міністрів доводить, що уряд і надалі підтримує Закарпатські громади і бачить успішний розвиток України саме в процвітанні ОТГ, рості економічної спроможності та покращенню умов для жителів українських громад».

Нагадаємо, цьогоріч ЦНАПи, створені за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», повинні запрацювати у Вільховецькій ОТГ, Перечинській ОТГ, місті Хуст.