Агенти змін Програми "U-LEAD з Європою" створюють інклюзивні класи в ОТГ за зразком Польщі

10.05.2019
Запорізький ЦРМС

Зацікавлені педагоги, директор, батьки і влада у розвитку освіти дають позитивні результати для розвитку освіти у громадах. Прикладом цього є гімназія в Веселівській ОТГ. Заняття учнів початкових класів не тільки в новому освітньому просторі, а й з планшетами, два спортивних зали, тир, безліч виховних і розвивальних заходів. І повністю обладнаний інклюзивний клас, аналогів якому ще годі й пошукати.

Директор гімназії - Ігор Кривка - агент змін, який за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" на початку реформи відвідав Польщу під час навчального візиту. 

- Побачили багато, дещо перейняли. Але головне, що виніс - необхідно створити такий простір, де діти б хотіли навчатися, причому в переважній більшості, якщо не всі, - зауважує Ігор Кривка. - Якщо є ті учні, яким нецікаво, вони будуть гальмувати й інших. А це звісно відбивається на навчанні. Цього року - навіть не знаю, чи то так пощастило, збіг обставин, чи справді настільки вплинула обстановка, - але у дітей велика мотивація до навчання, зацікавленість, успішність. Щодо інклюзивного класу, то це перейнято з досвіду Польщі. Діти мають не тільки вчитися, а й здобувати навички самообслуговування. Тому в кабінеті все облаштовано відповідно - окрім сучасних яскравих меблів для розвитку фізичних можливостей, є й невелика кухня, якою користуються діти. Також створили зону і для батьків.