Громади Запорізької області починають вводити посади спеціаліста з комунікації

15.07.2019
Запорізький ЦРМС

Усі об'єднані територіальні громади Запорізької області обрали свій шлях розвитку. Але більшість все ж таки зосереджені на реконструкції та ремонтах інфраструктурних проектів, намагаючись покращити умови для життя людей. При цьому у більшості випадків самі люди залишаються осторонь створення умов для них.

Влада бере на себе відповідальність самостійно вирішувати, коли, що і як треба робити. І як результат - отримують невдоволення, нерозуміння та пасивність, при цьому, роблячи багато. Інший варіант, коли навіть про зроблене не повідомляють, а ті, кого безпосередньо не стосуються зміни, їх просто не помічають. Наприклад, відремонтована школа для тих, у кого діти не навчаються у цьому навчальному закладі.

Близькі ці питання й Біленківській громаді. З одного боку, вони соромилися про себе багато говорити, адже ж "такі як всі" і "роблять те, що мають робити". З іншого - не вистачало людських ресурсів, які мали б час і можливість доносити до населення інформацію для діяльність ради. Проте представники Біленьківської громади - голова громади або керуюча справами - регулярно відвідували всі заходи, які стосувалися теми комунікації, в Запорізькому Центрі розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою". Направляли на навчання і представників громадськості - найактивніших. І не безрезультатно.

Вдалось налагодити комунікацію як з представниками громадських організацій, які перебували в "опозиції", і навіть один з них очолив комунальне підприємство громади. Активісти також приходять на засідання сесій, проте вже на сьогодні мають пропозиції, а не тільки висловлюють протести. Вдалось налагодити і відносини з бізнесом. Навіть за опитуванням, проведеним під час розробки Стратегії розвитку ОТГ до 2027 року, співпраця влади і бізнесу оцінена позитивно на 70-90% (із головою, заступниками і сільрадою). Проте, за цим же опитуванням, неайбільшою проблемою залишається пасивність мешканців. 

Після численних консультацій радниці з питань комунікації Запорізького ЦРМС Наталі Селюкової, участі представників Біленьківської ОТГ в різноманітних заходах Центру, громада прийняла рішення, що економія коштів на зарплаті спеціаліста з комунікацій може призвести до гальмування розвитку громади в цілому. І вирішили ввести окрему штатну одиницю - спеціаліста з комунікацій. 

- Буваючи на різних заходах, бачачи результати опитування, оцінюючи ситуацію в громаді, починаєш розуміти, що та більше уваги приділяти саме комунікації всередині громади, - зазначає Тетяна Цибульська, керуючий справами виконавчого комітету сільської ради. 

- Ми вирішили ввести в штат окрему людину, яка буде займатися комунікацією в громаді, - пояснила голова громади Світлана Зачепило. - На неї буде покладений і обов'язок координувати розробку комунікаційну складову стратегії в громаді.

Конкурс вже оголошено. Але наявність посади не означає, що інші представники влади залишаться від процесу комунікацій з мешканцями осторонь.