Про реформування медичних закладів вторинного рівня говорили в Запорізькому ЦРМС

10.09.2019
Запорізький ЦРМС

10 вересня у Запорізькому Центрі розвитку місцевого самоврядування Програми “U-LEAD з Європою” відбувся семінар «Основні виклики для органів місцевого самоврядування та медичних закладів вторинного рівня в контексті реформування закладів охорони здоров’я вторинного рівня», який проводився для голів та профільних заступників ОТГ, а також головних лікарів та їх заступників.

Відкрила семінар Тетяна Бордюг, директор Запорізького ЦРМС. Вона актуалізувала тему вторинної медичної допомоги, окреслила головні виклики, які чекають на медичну галузь України.

Про впровадження реформи системи охорони здоров’я на місцевому рівні розповів присутнім Сергій Щур, радник з питань надання муніципальних послуг Запорізького ЦРМС: “Зі слів нового глави уряду Олексія Гончарука та очільниці МОЗ Зоряни Скалецької, реформа медичної галузі не відміняється. Основний принцип “гроші ходять за пацієнтом” продовжує бути основоположним. Якщо будуть внесені певні коригувальні зміни, то вони стосуватимуться виключно тактичних речей, а не стратегічних”.

Як відомо, наступним етапом медичної реформи є реформа фінансування закладів вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги. Передбачалося, що з 1 січня 2020 р. усі надавачі спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» перейдуть на оплату за договорами з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Тому даний семінар був важливий для кращого поширення інформації та підготовки до реформи саме власників лікарень - органів місцевого самоврядування.

Під час семінару Аліса Макаріхіна, експертка з впровадження медичної реформи на місцевому рівні, тренер з управління медзакладом Програми “U-LEAD з Європою”, розглянула наступні питання:

  • - реформа медичної галузі: методологія визначення лікарень інтенсивного лікування - перспективи входження ЦРЛ Запорізької області у реформу вторинної медичної ланки;
  • - програма медичних гарантій, пакети медичних послуг на вторинному рівні та вимоги до їх надання;
  • - укладення договору з НСЗУ, для медичних закладів вторинного рівня;
  • - моніторинг як інструмент контролю за виконанням договорів з НСЗУ;
  • - госпітальні округи та госпітальні ради. Взаємодія первинної, спеціалізованої медичної допомоги та органів місцевого самоврядування;
  • - договори міжмуніципального співробітництва в сфері охорони здоров’я;
  • - управління витратами медичних закладів вторинного рівня в умовах реформування. 

В ході семінару Аліса Макаріхіна донесла основні повідомлення від НСЗУ до органів місцевого самоврядування. Зокрема, вони мають сприяти перетворенню лікарні на комунальне некомерційне підприємство, забезпечити наявність достатньої кількості комп’ютерного обладнання, забезпечити надавача послуг медичною інформаційною системою (MIC), яка здатна підключитись до центральної бази даних (ЦБД) електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ) тощо.