Делятинська громада визначає розвиткові пріоритети

15.10.2019
Івано-Франківський ЦРМС

У Делятинській громаді триває розробка Стратегії розвитку, яку супроводжує Івано-Франківський центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою». В рамках третього розширеного засідання робочої групи відбулось обговорення можливих напрямків розвитку громади та вже поданих місцевими мешканцями проєктів розвитку.

«На сьогодні ще триває збір проектних ідей, які можуть розроблятись та реалізовуватись в рамках стратегічного бачення Делятинської ОТГ. Усі бажаючі можуть долучитись і подати власну ідею», - говорить секретар Делятинської селищної ради Віра Кухтарук.

У свою чергу, радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського ЦРМС Ігор Мельничук додає, що вже зараз зрозумілий специфічний туристичний потенціал громади, який є по-своєму унікальним.

«Делятинська громада сьогодні пов’язує свій подальший розвиток з відродженням цього мікрорегіону як бальнеологічного курорту. Відповідно до цього буде підтягуватись існуюча і створюватись нова інфраструктура, як суто туристична, так і специфічна медико-рекреаційна», - говорить Ігор Мельничук.

Також серед потенційних напрямків розвитку у громаді бачать екофермерство, деревообробку з високою доданою вартістю кінцевої продукції, легку промисловість. Окрім того, зазначає радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського ЦРМС, Делятинська громада вже робить певні кроки для відродження та збереження своєї культурної спадщини, зокрема, реалізовується проєкт з відновлення специфічного місцевого етнічного одягу – кептарів, а також проведений перший фестиваль з яскравим місцевим колоритом.