Крига зрушилась: місто Івано-Франківськ приєднує дві сільських ради та очікує на висновок ОДА

30.08.2019
Івано-Франківський ЦРМС

Місто Івано-Франківськ розпочало процедуру приєднання двох сільських рад та створення великої міської об’єднаної територіальної громади. Більш ніж піврічний діалог з сільськими радами та напрацювання проєкту статуту майбутньої громади, яке здійснювали представники Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою», дало бажаний результат.

Протягом серпня відбулись громадські слухання щодо можливості приєднання до обласного центру в селах Черніїв та Підлужжя, які безпосередньо межують з Івано-Франківською міською радою. Мешканці сіл практично одноголосно підтримали приєднання, адже багато з них працюють в місті та отримують освітні, медичні та інші послуги саме там. А 16 серпня Івано-Франківська міська рада розглянула пропозиції Черніївської та Підлузької сільських рад і 30 голосами «за» надала згоду на приєднання двох сіл до міста.

«Місто сьогодні затиснуте, а воно повинне розвиватись. Завдяки створенню ОТГ ми отримаємо доступ до земель за межами населених пунктів, ми зможемо претендувати на інфраструктурну субвенцію та інші види державної підтримки, а також ресурси для покращення інвестиційної привабливості», - зазначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Варто відзначити, що міська рада розпочала активний процес перемовин з іншими сільськими радами та навіть уклала з кількома з них угоди про співпрацю, в рамках яких міський бюджет надаватиме їм фінансову та іншу підтримку. За словами міського голови Івано-Франківська, місто підписало договори про співпрацю з Колодіївкою, Добровлянами, Узином, Підпечерами та Чукалівкою з переспективою подальшого об’єднання.

«Франківськ гарантує надання соціальних послуг: медицина, освіта, спортивні секції тощо. Також деякі категорії громадян отримали картки франківця, за якими надаються пільги та знижки. До Черніїва запустили комунальний маршрут, у планах – до Підлужжя. Допомагаємо з реалізацією інфраструктурних проектів», - прокоментував він плани щодо формату Івано-Франківської міської громади.

На сьогодні Івано-Франківськ та села Черніїв і Підлужжя очікують на висновок щодо відповідності усіх рішень від Івано-Франківської обласної державної адміністрації, пакети документів до якої були подані 21 серпня.

«До завершення процесу приєднання і створення Івано-Франківської міської ОТГ залишилось усього декілька кроків. У великій мірі активізації діалогу з сільськими радами посприяло напрацювання проєкту Статуту міської громади та його публічна презентація за участю сільських голів та очільника міста в Івано-Франківському Центрі розвитку місцевого самоврядування. Проєкт статуту розвіяв багато міфів щодо безправності сіл в складі міської громади і фактично розблокував перемовини і початок процесу приєднання сільських рад», - говорить директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк.

      Тож у найближчому часі це буде об’єднання міста з двома сільськими радами. Проте, на цьому, за словами міського голови зупинятись не збираються.

«До кінця року плануємо об’єднати 5-6 сіл. Добре, що є готовність і від сільських громад. Ми хочемо об’єднуватись як рівний з рівним. Раніше презентували статут майбутньої ОТГ. Так усі громади можуть вивчити документ та внести свої зауваження. Статутом визначені поняття громадської експертизи, місцевих ініціатив та консультацій з громадськістю. Документ визначає статус та повноваження старости, закріплює за ним місце у виконавчому комітеті ради ОТГ. Об’єднання – це вимога часу, тому майбутнє Франківська безумовно пов’язане з селами, які нас оточують», - зазначив у коментарі Івано-Франківському Центру розвитку місцевого самоврядування міський голова Руслан Марцінків.