Ланчинська ОТГ успіхами за 9 місяців заманила у громаду ще одну сільську раду

31.10.2018
Івано-Франківський ЦРМС

      Ланчинська ОТГ Івано-Франківської області працює усього повних 9 місяців у форматі об’єднання, проте працює настільки успішно, що з допомогою експертів Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування буквально за кілька зустрічей заагітувала приєднатись ще одну сільську раду – Середньомайданську.

«Успіхи реформи децентралізації у Ланчинській ОТГ помітні вже зараз. Саме завдяки передачі на місця повноважень і коштів, вдалось розпочати ремонти навчальних закладів, налагодити роботу із збору сміття, істотно покращити умови роботи місцевої пожежної команди та багато іншого. Оскільки зміни разючі, то із сусідньою Середньомайданською сільською радою вести діалог про приєднання було значно легше», - зазначає радник з питань децентралізації Івано-Франківського ЦРМС Максим Чопей.

      Громада із середньою кількістю населення, всього у 10357 мешканців, вже з 1 січня 2019 року збільшиться за рахунок приєднання Середньомайданської сільської ради (три села середній Майдан, Вишнівці, Глинки) на 1300 мешканців. Зараз тут очікують на проведення додаткових виборів.

«Ми одна з не багатьох громад в області, яка має позитивну динаміку зростання населення, - з гордістю каже Володимир Попович, - це відбувається як за рахунок позитивної демографічної ситуації, так і за рахунок міграційних процесів. У громаду повертаються жити люди, які свого часу поїхали на заробітки закордон».

      До речі, сам голова Ланчинської ОТГ, також повернувся жити і працювати у рідне село. Свого часу саме у 1984 році тут він почав свою роботу у місцевому самоврядуванні як наймолодший в області сільський голова. Потім були різні досвіди роботи у державних структурах, податкових органах та обласній державній адміністрації. А минулого року Володимир Попович, за його власним визначенням, «повернувся відбудовувати рідне село».

      Сьогодні бюджет громади складає 44,3 млн грн. А своїм успіхам ОТГ завдячує злагодженій команді та швидкому реагуванню на проблемні питання. Тут і справді не бояться на повний голос озвучувати проблеми, а відповідно і шукати їх вирішення.

     За досить короткий час тут розпочали ремонти у навчальних закладах, які зараз вийшли на фінішну пряму. У Ланчинському ліцеї завершують ремонт фасаду, який забезпечить ще й додаткове утеплення. А у Добротові гімназію ремонтують за кошти інфраструктурної субвенції, вже перекрили дах у двох корпусах, чого не робили останніх 50 років.

    У Добротівській гімназії є власний музей. Він істотно поповнився завдяки ремонтним роботам. Коли почали розбирати старі перекриття, знайшли багатющий архів періодичних видань та навчальної літератури 30-х років минулого століття та національний синьо-жовтий прапор, який разом із книгами заховали під час приходу радянської влади.

     До речі, з опаленням бюджетних закладів у громаді усе гаразд. Одразу, як похолодало, запустили усі котельні, що працюють на дровах та вугіллі. Їх також закупили завчасно на весь опалювальний сезон.

      Хоча освіта, розповідає голова Ланчинської ОТГ, це близько 70% усіх видатків бюджету громади. З власних надходжень тут повністю фінансують комунальні послуги (освітлення і опалення закладів) і заробітну плату технічного персоналу. А це близько 14% власних коштів громади. Вимоги щодо впровадження нового освітнього стандарту у перших класах у Ланчинській громаді виконали. Проте, грошей все ж не вистачило. Класні кімнати змінились, але дофінасовувати закупівлю меблів і приладдя довелось додатково з власних коштів громади.