Міська громада Івано-Франківщини інтегруватиме села на основі Стратегії розвитку

27.12.2018
Івано-Франківський ЦРМС

Тлумацька міська громада стала першою серед міст і райцентрів Прикарпаття, яка створила об’єднану територіальну громаду, до складу якої увійшли окрім самого міста ще 12 сільських населених пунктів. Одразу на старті спільного життя постало питання комунікації у громаді та пошуку спільних пріоритетів. Власне ця громада є прикладом розуміння взаємних можливостей, які дає ОТГ.

Реалізація цих можливостей з користю як для міста, так і для сільських територій і була покладена в основу бачення спільного майбутнього, яке втілилось у стратегічному баченні Тлумацької міської ОТГ.

«Це інвестиційно приваблива територія гармонійного поєднання технологічного агропромислового розвитку та підприємництва, громада активних, працьовитих та культурних людей, які дбають про теперішні та прийдешні покоління», - йдеться у стратегічному баченні, яке сформулювали мешканці громади разом з експертним середовищем.

Стратегію розвитку Тлумацької міської громади до 2023 року затвердили під час 26 сесії ради ОТГ. Депутатський корпус одноголосно підтримав документ, який був розроблений спільно з Івано-Франківським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України. Це результат більш ніж річної роботи, який включає також і солідний проектний пул, розповів голова Тлумацької міської ОТГ Роман Круховський, вносячи на розгляд депутатів документ і проект рішення.

«Це важливий для нас документ, в процесі роботи над яким ми дізнались багато нового про свою громаду. Нам вдалось почути думку людей, проводились опитування, збирались та аналізувались статистичні дані. Стратегія розвитку Тлумацькій громаді необхідна для того, щоб вийти на міжнародний рівень і співпрацювати з іноземними інституціями. Оскільки перше, що запитують експерти перед початком співпраці, чи має громада Стратегію, бачення свого розвитку», - говорить голова Тлумацької міської ОТГ Роман Круховський.

У свою чергу, радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського ЦРМС Ігор Мельничук наголошує, що у підсумку громада отримала досить таки об’ємний документ, на понад 120 сторінках якого детально описані ресурси громади, проаналізовані можливості та алгоритми їх використання. Це своєрідний стратегічний план роботи для громади на наступних 5 років. Загалом, Стратегія розвитку Тлумацької міської громади має 2 стратегічних цілі та містить 21 завдання.

«Першим пріоритетом є розвиток економічної спроможності громади, бо розуміємо, що без економіки соціальні видатки є неможливими. Тому акценти будуть ставитись на розвиток підприємництва, туризму, підтримку економічної активності населення. Другим стратегічним пріоритетом стане інтеграція сільських територій у єдину з містом громаду. Тут акценти будуть на розвиток інфраструктури та підвищення якості життя», - наголосив Ігор Мельничук.

Головною особливістю розробленої Стратегії розвитку Тлумацької міської громади є те, що одним з акцентів розвитку міської громади стане інтеграція сільських територій та агропромисловий розвиток. Власне на підвищення якості життя в селах громади буде спрямована велика частина проектів Стратегії розвитку громади. Це і підтримка економічної активності та сприяння розвитку підприємництва у селах, і інфраструктурні проекти у соціальній сфері сільських населених пунктів.

Для зміцнення зв’язків міста і села та взаємовигідної співпраці у Стратегії розвитку передбачений проект: «Розвиток та відтворення умов для забезпечення ефективної самозайнятості сільського населення Тлумацької міської об'єднаної територіальної громади шляхом підвищення рентабельності господарювання та вироблення плодоовочевої продукції в індивідуальних селянських господарствах», який був поданий на конкурс ДФРР-2019. А для пришвидшення реалізації цього проекту в рамках співпраці Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування та Університету Короля Данила студенти виготовили ескізи майбутніх тепличних комплексів, які планують побудувати на базі аграрного ліцею м. Тлумача.

Стратегія розвитку громади, за словами експерта Ігоря Мельничука, ляже в основу довгострокового планування роботи в ОТГ. Проте вона може бути переглянута в міру необхідності, якщо зміняться істотні чинники, враховані документом.