Історії успіхів

18.09.2019
Кіровоградський ЦРМС

Створення на території об’єднаної територіальної громади Центру надання адміністративних та соціальних послуг – це значний крок до наближення й покращення якості надання послуг населенню на місцевому рівні. Соколівська ОТГ - перша в Кіровоградській області громада, яка зважилась на такий крок. За рекомендацією та сприяння Кіровоградського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» в Соколівській ОТГ ще навесні 2018 року був відкритий «Центр адміністративних та соціальних послуг», в якому поєднано різні види послуг в одному місці.

18.09.2019
Чернівецький ЦРМС

Продовжуємо публікувати матеріали про ОТГ Чернівецької області, які увійшли в брошуру "Об'єднані громади Буковини: результати роботи 2018 року", яка підготовлена Чернівецьким Центром розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою". В цій брошурі містяться основні дані про об'єднані громади Чернівецької області, надходження та витрати бюджетів за відповідний рік, реалізовані в 2018 році проекти та досягнення в основних сферах життєдіяльності (освіта, медицина, спорт, культура, благоустрій).

17.09.2019
Чернігівський ЦРМС

Це стане можливим завдяки реалізації громадою Проекту "Створення умов для покращення якості надання соціальних послуг в Лосинівській ОТГ, шляхом створення Соціального гуртожитку в смт Лосинівка та підвищення кваліфікації соціальних працівників", в рамках Програми "Підтримка Демократії 2019" та за підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

17.09.2019
Донецький ЦРМС

Олександрівська селищна ОТГ до останнього часу була наймолодшою серед громад Донецької області, поки в червні поточного року не з’явилась ще одна – Бахмутська міська ОТГ. Перші вибори в Олександрівську ОТГ відбулись у квітні минулого року, а з 1 січня 2019 року громада почала повноцінно функціонувати, перейшла на прямі міжбюджетні відносини, почала переймати на себе всі функції, які до того виконувала держава.

15.09.2019
Чернігівський ЦРМС

У четвер, 12 вересня депутати Городянської міської ради схвалили проект рішення Городнянської міської ради «Про добровільне приєднання  територіальної  громади  до об’єднаної  територіальної  громади». Одночасно депутати Володимирівської сільської ради провели сесію, на якій затвердили рішення про приєднання до Городнянської ОТГ.

15.09.2019
Херсонський ЦРМС

14 вересня в смт Високопілля відбувся фестиваль, який вперше проводиться на території поселення німецьких колоній та поєднує культурну спадщину німців та українців. Мова йде про «Кронау-фест», під час якого у гостей була можливість заглибитися в історичне минуле поселення, відвідати виставку-продаж декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва.

15.09.2019
Івано-Франківський ЦРМС

У Білоберізькій об’єднаній територіальній громаді, яка є найвисокогірнішою прикарпатською ОТГ, запрацював опорний навчальний заклад з трьома філіями. До необхідності впорядкування освітньої мережі у громаді було одразу декілька передумов – високогір’я та складна доступність, навчальні заклади з малою кількістю учнів та велике фінансове навантаження на місцевий бюджет. Від створення опорного навчального закладу у Білоберізькій громаді «виграли» всі учасники процесу. Рішення на рівні сільської ради прийняли у лютому 2019 року після того, як більше дізнались про можливості цих інструментів під час семінару «Освітній округ як основа створення єдиного освітнього, культурного, спортивного округу в ОТГ» 30 січня 2019 року в Івано-Франківському Центрі розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

14.09.2019
Миколаївський ЦРМС

Новомар’ївська громада – поки що єдина ОТГ в Братському районі. В громаді 30 червня 2019 року відбулися перші вибори, станом на сьогодні в громаді завершився процес реорганізації сільських рад, що приєдналися, та їх дію, як юридичних осіб, припинено, про що внесені відомості до Єдиного Державного реєстру юридичних осіб. Сформовано повністю структуру сільської ради та затверджено чисельність. ОТГ почала працювати за єдиним бюджетом.

13.09.2019
Харківський ЦРМС

Активне впровадження процесів децентралізації та реформи місцевого самоврядування покладає на лідерів громад інший рівень відповідальності за їх розвиток. Територіальні громади перетворюються із об’єкта управління на суб’єкт управління і повинні самостійно забезпечувати свою спроможність, відповідаючи за планування свого розвитку, за економічне майбутнє та добробут. Для досягнення успіху зусилля місцевої влади повинні бути більш продуманими, стратегічними, плановими, амбітними та інноваційними.

11.09.2019
Хмельницький ЦРМС

Крупецька громада - одна з найменших, але й найбагатших на Хмельниччині. Від початку створення, а це уже понад рік, представники громади активно брали участь у всіх семінарах, тренінгах та поїздках, які проводили та організовували у Хмельницькому Центрі розвитку місцевого самоврдяування Програми «U-LEAD з Європою». Але наважитися на розробку стратегії розвитку не могли, мовляв ми маленькі, нещодавно створені. Але, завдяки раднику з регіонального розвитку Катерині Савчук, її супроводженню та консультаціям, у цій громаді взялися за один із найважливіших документів.