Історії успіхів

10.08.2018
Донецький ЦРМС

Представники об’єднаних громад Дніпропетровської області відвідали з навчальним візитом Донеччину з метою вивчення досвіду створення та діяльності Центрів безпеки громадян. Візит організований за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» силами Донецького та Дніпропетровського Центрів розвитку місцевого самоврядування.

09.08.2018
Чернівецький ЦРМС

Однією з переваг і певним стимулом до формування об’єднаної територіальної громади є субвенція з державного бюджету, котра надається для розвитку інфраструктури. Нещодавно ми проаналізували проекти субвенції на які виділені цьогоріч кошти для Чернівецької області, а це 68,3 млн грн для 26 ОТГ. Минулого року фахівці з Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування відвідали близько 10 ОТГ, які впроваджували проекти коштом даної субвенції. Цьогоріч дану практику поширення успіхів громад в плані розвитку та якісного використання наданих стимулів продовжено і першою ОТГ, яку відвідали Дмитро Прокопець та Андрій Кучуран, радники Чернівецького ЦРМС, стала Мамалигівська.

08.08.2018
Львівський ЦРМС

13 проектів із капітальних та поточних робіт реалізують за кошти інфраструктурної субвенції та за кошти мікропроектів Львівської обласної ради.

08.08.2018
Чернівецький ЦРМС

Давно відома формула успіху свідчить про те, що за умови якісного планування досягти результату легше і швидше. Серед інструментів планування значне місце займає містобудівна та землевпорядна документація. В процесі здійснення децентралізації влади значна роль відводиться саме розвитку нового для України напряму – просторового планування території. Для забезпечення принципів постійності, цілісності та оперативності у сфері управління земельними ресурсами і містобудуванням громади усвідомлюють необхідність створення спеціально уповноважених на це структурних підрозділів.

08.08.2018
Чернігівський ЦРМС

Новгород-Сіверська міська рада та Горбівська сільська рада отримали схвальний висновок Чернігівської облдержадміністрації про добровільне приєднання. Про це йдеться у розпорядженні №447 від 7 серпня 2018 року в.о. голови Чернігівської ОДА, повідомляє Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

06.08.2018
Волинський ЦРМС

Дубівська та Колодяженська об’єднані територіальні громади, що у Ковельському районі Волинської області, уклали договір міжмуніципального співробітництва. 

06.08.2018
Дніпропетровський ЦРМС

Дніпропетровщина давно відома своїми молочними та зерновими кооперативами, але в останні роки популяризувався новий сільськогосподарський напрям - вирощування плодово-ягідної продукції. По різних районах місцеві підприємці стали розвивати приватне ягідне виробництво, окремо вирощують малину, полуницю, смородину, агрус, виноград та навіть плодові саджанці. Свіжу продукцію дрібні підприємці  продають на ринках, але ягідних залишків багато. Незабаром зрозуміли, слід розширювати потужності для зберігання та переробки продукції, об’єднуватися, аби спільно закупити обладнання. Цим починається історія створення «Першого ягідного» кооперативу у Могилівській об’єднаній територіальній громаді Дніпропетровській області.

06.08.2018
Кіровоградський ЦРМС

На Кіровоградщині процеси децентралізації активно розпочалися ще у 2015 році. Так одними серед перших об’єднаних громад в області утворились Маловисківська та Новоукраїнська ОТГ. За два роки роботи громадам є що показати іншим і є над чим замислитись.

06.08.2018
Вінницький ЦРМС

Об’єднані громади України розвиваються та  набувають нових повноважень. Серед головних завдань децентралізації є наближення якісних послуг до людей, в тому числі і  у сфері безпеки жииттєдіяльності. Це цілий комплекс послуг, які пов’язані із тісною взаємодією громад із службами  ДСНС, Національної поліції та ефективним використанням коштів місцевих бюджетів. Ряд громад приймають рішення про створення безпекових центрів - серед таких і Жданівська ОТГ, що на Вінниччині.

04.08.2018
Хмельницький ЦРМС

У вересні цього року в селищі Антоніни Красилівського району відкриють музей Потоцьких. Тут можна буде побачити рідкісні експонати, привезені з Польщі. Саме за правління цього шляхетного роду Антоніни стали унікальними і вже чимало років приваблюють туристів. Намагаючись зберегти історичну спадщину, котра дійшла до наших днів, у селищі взялися за організацію музею Потоцького. Раніше коштів на це не було, а зі створенням громади, жителі зрозуміли, що туризм, тим більше при наявності такої унікальної пам'ятки, варто розвивати.