Історії успіхів

25.03.2019
Полтавський ЦРМС

Ця об’єднана територіальна громада Кременчуцького району стала одним з піонерів реформи децентралізації не лише на Полтавщині. Перші вибори тут відбулися ще восени 2015 року. З перших днів існування Омельницька ОТГ постійно демонструє наочні переваги реформи попри спротив скептиків та саботажників. Надійним системним помічником та партнером цієї громади придніпровського краю є Полтавський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

21.03.2019
Чернівецький ЦРМС

20 березня відбулось підписання Меморандуму про партнерство чотирьох територіальних громад Сокирянського району Чернівецької області - Новодністровської міської, Вашківецької сільської, Сокирянської міської ОТГ та територіальної громади сіл Василівка і Розкопинці. Основна мета угоди – це консолідація зусиль щодо реалізації спільних проектів та програм, які відповідають інтересам територіальних громад, продуктивного використання наявного потенціалу, залучення інвестицій та взаємовигідного співробітництва. 

21.03.2019
Луганський ЦРМС

Радник з юридичних питань Луганського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, Ігор Приходько, розповідає про свою успішну практику роз'яснення важливості виконання положень антикорупційного законодавства в органах місцевого самоврядування ОТГ. 

20.03.2019
Вінницький ЦРМС

Северинівська  сільська ОТГ - одна з перших громад, що об’єднались на Вінниччині. За час діяльності громада створила структурні підрозділи сільської ради, релізувала ряд соціальних та інфраструктурних проектів, а також є зразковою ОТГ Вінницької області щодо використання альтернативних джерел енергії. У Северинівській ОТГ функціонує ЦНАП, що створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», дві ЗОШ І-ІІІ ст, дві амбулаторії та три ФАПи у населених пунктах громади, а також два ДНЗ.

19.03.2019
Черкаський ЦРМС

Степанківська ОТГ та Білозірська ОТГ Черкаського району за показниками техногенного та природного навантаження належать до районів з середньою небезпекою виникнення аварій і катастроф. У зв’язку із загостренням суспільно-політичної ситуації в державі, значно збільшується вірогідність виникнення надзвичайних ситуацій соціального та воєнного характеру, в тому числі, внаслідок здійснення терористичних актів. Надзвичайно серйозною проблемою залишається забезпечення надійного протипожежного захисту  населених пунктів ОТГ, де щороку виникає значна кількість пожеж.

18.03.2019
Дніпропетровський ЦРМС

Вакулівська об’єднана територіальна громада першою в Україні зареєструвала свій Статут і, одна із перших, об’єднала три сільські ради з населенням понад 3000 осіб.

16.03.2019
Чернівецький ЦРМС

Оскільки останні роки в рамках реалізації реформи децентралізації влади ми все частіше чуємо усталений неологізм «Міжмуніципальне співробітництво», тут йтиметься про основні принципи, переваги та недоліки, а також практичні приклади співробітництва громад.

15.03.2019
Черкаський ЦРМС

На сьогоднішній день в Україні дуже стрімко йде реформа децентралізації, яка дає змогу вдихнути нові сили в життя громад. Паралельно із цим обертів набирає інша ініціатива – громадські бюджети. Бюджет участі – це демократичний процес, який надає можливість кожному громадянину брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них. Будь-який житель міста може подати проект, пов’язаний з покращенням життя в місті, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують в рамках бюджету.

14.03.2019
Хмельницький ЦРМС

Новоставецька об’єднана територіальна громада перейшла на прямі міжбюджетні відносини з 1 січня 2019 року. Громада налічує дещо більше 2,3 тисячі населення  та складається з двох сільських рад. Після проведення виборів у грудні минулого року та формування управлінської команди одним з першочергових завдань постало формування та затвердження місцевого бюджету. Насамперед, це було необхідно для мобілізації доходів та вчасного здійснення необхідних платежів.

14.03.2019
Закарпатський ЦРМС

Потенційний центр ОТГ село Горонда Мукачівського району уклало угоду про міжмуніципальне співробітництво з селами Чомонин, Страбичово та Жнятино з метою відкриття спільного ЦНАПу, який би обслуговував потреби мешканців чотирьох сіл. Про це повідомив Павло Рябоконь, радник з питань муніципальних послуг Закарпатського ЦРМС, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.